Podręcznik konserwacji i rozwiązywania problemów Electrolux Efu216s

Podręcznik konserwacji i rozwiązywania problemów Electrolux Efu216s to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto posiada ten model. Zawiera on informacje na temat utrzymania i naprawy urządzenia, aby można było je w pełni wykorzystać. Podręcznik zawiera instrukcje krok po kroku dotyczące konserwacji i naprawy, wraz z rysunkami i zdjęciami, które pomogą zrozumieć sam proces. Podręcznik zawiera także szczegółowe instrukcje dotyczące kontroli jakości i testowania urządzenia, aby upewnić się, że wszystko działa prawidłowo. Urządzenie będzie działać bez zarzutu, jeśli będzie dbać o jego stan i okresowo je konserwować, co pozwoli uniknąć wielu problemów i kosztów napraw.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik konserwacji i rozwiązywania problemów Electrolux Efu216s

Najważniejsze informacje

 • WychowujMY! Nr 6(9) 2022 – już dostępny

  Ukazał się 9. numer „WychowujMY! ” – dwumiesięcznika poświęconego wyzwaniom współczesnego wychowania. Tematem numeru są dziecięce dramaty – dlatego autorzy artykułów zastanawiają się, co możemy ofiarować dzieciom, które otrzymały w dzieciństwie przyspieszony kurs dorosłości. …

 • Warsztaty stacjonarne dla dyrektorów i nauczycieli szkół podstawowych z całej Polski „Gdzie…

  termin: 10 lutego 2023r. godz. 9. 00 – 14. 00 miejsce: ul. Nowogrodzka 47A udział bezpłatny prowadzenie: Łukasz Gierek oraz edukatorzy z Delta Optical Czy druk 3D w edukacji to tylko gotowe modele z Internetu? Czy długopis 3D to tylko malowanie kwiatuszków i okularów? …

  Webinar dla nauczycieli szkół podstawowych „Wirtualna rzeczywistość w edukacji – wprowadzenie…

  termin: 9 marca 2023 r., godz. 17. 00 czas trwania: 1, 5 – 2 h udział bezpłatny prowadzący: Jan Szczyciński, Aleksander Rozwadowski, Marcin Pleta (Showtime VR) oraz Klaudyna Stachoń (Fundacja Wirtualne Horyzonty) webinar na platformie Zoom. …

  Uwaga! Trzecia faza konkursu grantowego

  Rozpoczął się nabór wniosków w otwartym konkursie grantowym realizowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji (ORE) w projekcie „Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość”. Ważne informacje:…

  Bezpieczne ferie zimowe 2023

  Od poniedziałku, 16 stycznia br. uczniowie z pięciu województw rozpoczną zimowy wypoczynek. Jako pierwsze ferie rozpoczną dzieci z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego. Niezależnie od tego, czy uczniowie będą wyjeżdżali na zorganizowany wypoczynek, spędzą ferie w domu…

Ośrodek Rozwoju Edukacji realizuje projekty dofinansowane z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa

Rozwiązywanie problemów z gejzerem Electrolux: diagnostyka popularnych awarii i metody rozwiązywania problemów

Gazowe podgrzewacze wody Electrolux są poszukiwane na całym świecie, ale nawet sprzęt najwyższej jakości prędzej czy później musi zostać naprawiony. Najczęściej rozwiązywanie problemów z gejzerem Electrolux jest w zasięgu nawet tych, którzy nie mają doświadczenia w zakresie napraw.

Nie byłoby źle samemu naprawić kolumnę i zaoszczędzić na wezwaniu mistrza, prawda? Ale jak zdiagnozować przyczynę awarii i co dalej? Porozmawiamy o tym wszystkim w tej publikacji – rozważymy popularne awarie gazowego podgrzewacza wody marki Electrolux, procedurę określania przyczyny i sposoby przywrócenia wydajności. Dla jasności materiał artykułu zostanie dostarczony ze zdjęciami i filmami tematycznymi.

Przegląd popularnych usterek kolumn

Gejzery marki Electrolux są wysoce niezawodne, ale ich właściciele borykają się również z szeregiem problemów, o których powiemy bardziej szczegółowo. Niektóre z nich można samodzielnie zdiagnozować i wyeliminować, a aby naprawić poszczególne awarie, trzeba będzie skontaktować się ze specjalistami. Dzięki samodiagnozie rzemieślnicy domowi przyjdą z pomocą instrukcji producenta, które są dołączone do każdego gazowego podgrzewacza wody.

A teraz porozmawiajmy o popularnych usterkach, możliwych przyczynach ich wystąpienia i metodach eliminacji.

Problem nr 1 – kolumna się nie włącza

Jeśli twój domowy gejzer firmy Electrolux się nie włącza, nie spiesz się, aby pilnie zadzwonić do mistrza. Na początek możesz sam spróbować ustalić przyczynę.

Tak więc często problem tkwi w banalności bez gazu. Niektórzy użytkownicy zapominają włączyć dopływ gazu. W takim przypadku wszystko będzie działać, gdy tylko zawór zasilania gazem zostanie otwarty.

Gejzery są bardzo wygodne w życiu codziennym, ponieważ nie zajmują dużo miejsca, ale są w stanie zapewnić szybkie podgrzanie wody.

Innym popularnym powodem jest pokrywają się rurociąg przenoszący wodę, . Po otwarciu dopływu wody gejzer będzie działał jak poprzednio.

W niektórych przypadkach problem tkwi w: baterie. Być może są nieprawidłowo zainstalowane lub już usiadły. W takim przypadku należy sprawdzić baterie i upewnić się, że są prawidłowo zainstalowane i nic nie jest pomylone, lub w razie potrzeby wymienić zużyte baterie.

Problem nr 2 – Woda nagrzewa się za mało

Ta usterka może być spowodowana niewystarczającym ciśnieniem gazu. Tutaj wystarczy zwiększyć przepływ za pomocą regulatora.

Często woda nie nagrzewa się dobrze, ponieważ dopływ wody jest ustawiony na maksimum. W takim przypadku należy zmniejszyć natężenie przepływu za pomocą tego samego regulatora.

Problem #3 – Palnik nie działa lub gaśnie

Jeśli twój palnik nie zapala się, a zatem gejzer Electrolux nie działa w trybie normalnym, najpierw musisz dokładnie sprawdzić kanał kominowy. Najczęściej problem tkwi w kominie. Gruz mógł się w to dostać. Z tego powodu włączane są systemy ochronne, po czym dopływ gazu jest odcinany. org/ImageObject">

Aby naprawić gejzer naścienny, musisz najpierw zdjąć obudowę, odkręcając mocowania

Jeśli zostanie wykryta blokada, będziesz musiał wyczyścić rurę komina. To trudne zadanie, ale możesz sam wykonać tę pracę. W przeciwnym razie będziesz musiał zadzwonić do specjalisty.

Innym powodem jest niskie ciśnienie w rurociągu. Musisz sprawdzić ciśnienie wody we wszystkich kranach. Możliwe, że przyczyną awarii jest słaba wydajność ogólnej sieci wodociągowej. Zwiększając przepływ wody pozbędziesz się tego problemu.

Wadliwa jednostka wodna

Ponadto palniki w kolumnie często gasną z powodu awarii jednostki wodnej. Ten problem jest jednym z najczęstszych. Zazwyczaj przyczyną awarii jest zużycie membrany, zatykanie filtra i tworzenie się płytki nazębnej. Aby wyszukać i wyeliminować, trzeba zdemontować zespół, wyczyścić wszystko, w razie potrzeby wymienić membranę. org/ImageObject">

Węzeł wodny jest kolejnym „słabym ogniwem” w konstrukcji kolumny gazowej. Ale łatwo go zdemontować własnymi rękami i zidentyfikować przyczynę awarii.

Dość często to powstawanie płytki nazębnej jest przyczyną awarii jednostki wodnej. Na trzonie bloku wodnego pojawia się tablica. Z czasem prowadzi to również do ocierania się dławnicy.

Czasami z powodu złej jakości wody tworzy się płytka nazębna. Podobny problem będzie Cię prześladował cały czas, jeśli nie możesz poprawić jakości wody używanej w gejzerze. Aby rozwiązać ten problem, możesz zainstalować filtry.

Kuchenka gazowa ciągle gaśnie

Jeśli kolumna zapala się, a następnie natychmiast gaśnie, musisz wyreguluj dopływ wody – zarówno na zimno, jak i na gorąco. Nie włączaj jednocześnie zimnej wody i ciepłej wody. Konieczne jest ustawienie temperatury wody za pomocą regulatora, aby kolumna ponownie działała w trybie normalnym.

Zapalnik może zgasnąć ze względu na to, że urządzenie uszkodzony elektrozawór. Często pojawiają się problemy z powodu utlenienia styków lub pęknięcia termopary. org/ImageObject">

Rysunek przedstawia zapalnik domowej kolumny gazowej Electrolux. Elektrozawór może być przyczyną jego wadliwego działania.

Wadliwy termostat systemowy może również prowadzić do podobnych wyników, jak uszkodzony zawór gazowy.

Często po zamontowaniu uchwytu gazu nie można podpalić zapalnika. Ten problem występuje z powodu nieprawidłowej instalacji świecy zapłonowej. Może też być na nim jakieś zanieczyszczenie. W takim przypadku świecę należy wyczyścić i ponownie zainstalować w innej pozycji.

Problem nr 4 – po włączeniu słychać trzaski

Klaskanie to kolejny rzeczywisty problem, który niepokoi wielu użytkowników. Zwykle przyczyną trzaskania jest zbyt słaby ciąg w kominie. Możliwy jest również wariant z uszkodzonym zwalniaczem zapłonu. Najlepiej wymienić go na nowy.

Jeśli mówimy o gejzerze wyposażonym w knot, to przyczyną awarii jest niewłaściwa pozycja płomienia knota.

Również rozładowane zasilacze mogą również powodować trzaski. Mają zostać wymienione. Nie będzie zbyteczne testowanie mikroprzełącznika w bloku wodnym (jeśli naciśniesz go ręcznie, powinna pojawić się iskra) i sprawdzić położenie świecy zapłonowej.

Problem #5 – awaria wymiennika ciepła

Wymiennik ciepła często się psuje, ponieważ użytkownik gejzera nie przestrzega zasad obsługi sprzętu. Najczęstsze przyczyny awarii chłodnicy to tworzenie się kamienia wewnątrz rur i małe pęknięcia na zewnątrz.

Kamień usuwa się przez przepłukanie wymiennika ciepła specjalnym sprzętem, a pęknięcia (zwane również „przetokami”) na rurach miedzianych można próbować uszczelnić palnikiem gazowym. org/ImageObject">

Naruszenie zasad eksploatacji kolumny gazowej może spowodować uszkodzenie wymiennika ciepła. W takim przypadku, jeśli naprawa tego elementu konstrukcyjnego jest niemożliwa, konieczna będzie jego wymiana na nowy. Co nie będzie tanie

Może również zawieść po niepiśmiennym ustawieniu zaworu gazowego. W takim przypadku musisz przestudiować instrukcje i poprawnie skonfigurować działanie tego elementu.

Każdy model gejzera ma swoją własną charakterystykę, dlatego należy szukać przyczyny problemu w każdym indywidualnym przypadku.

Problem nr 6 – zapach gazu w pomieszczeniu

Zapach gazu to najbardziej nieprzyjemny problem, który stanowi zagrożenie dla zdrowia. Przyczyną zapachu jest wyciek gazu. Konieczne jest natychmiastowe wyłączenie podgrzewacza wody i przewietrzenie pomieszczenia. Kontakt z Ministerstwem Sytuacji Nadzwyczajnych nie będzie zbyteczny.

I chociaż większość wymienionych awarii można naprawić samodzielnie, nie powinieneś brać na siebie zbyt wiele. Na przykład nie lekceważ zagrożenia, jakie stwarza zatrucie gazem. Zaleca się regularne sprawdzanie gejzeru pod kątem uszkodzeń i usterek. A jeśli znajdziesz problem, natychmiast skontaktuj się z serwisem gazowym. Oszczędzasz więc nie tylko nerwy, ale i zdrowie.

Jak uniknąć typowych awarii?

Ci, którzy przestrzegają najprostszych zasad bezpieczeństwa podczas obsługi urządzeń wykorzystujących gaz, nie będą musieli martwić się o stan techniczny swojego dystrybutora. org/ImageObject">

Gejzer jest zainstalowany w pomieszczeniu, które może być regularnie wentylowane. Ten wymóg jest obowiązkowy, w przeciwnym razie serwis gazowy nie wyda pozwolenia na podłączenie kolumny

Najprostsze wskazówki pomogą zapobiec typowym awariom:

 • Gejzer należy zainstalować w miejscu niedostępnym dla dzieci. W przeciwnym razie dziecko uszkodzi sprzęt lub dozna obrażeń.
 • Szczególną uwagę należy zwrócić na drzwi w pomieszczeniu, w którym zainstalowany jest sprzęt. Pod drzwiami powinna być szczelina (2 cm). To wystarczy do wentylacji.
 • Bezpośrednio podczas pracy kolumny pożądane jest otwarcie okna, jeśli taka możliwość jest zapewniona w pomieszczeniu, w którym jest zainstalowana.
 • Jeśli twoja kolumna znajduje się w pomieszczeniu, które nie jest ogrzewane (na przykład w letniej rezydencji), to zimą całą pozostałą wodę należy usunąć z kolumny.
 • Niektóre części konstrukcji kolumny gazowej są bardzo gorące, więc dotykanie ich jest niebezpieczne – można się poparzyć.
 • W żadnym wypadku nie należy przywiązywać sznurów do ubrań do rur gazowych i suszyć na nich ubrania. Dostęp do rur gazowych powinien być jak najprostszy.

Jeśli używasz kolumny przez długi czas, musisz regularnie sprawdzać ciąg kominowy. org/ImageObject">

Aby sprawdzić ciąg w domu wystarczy przywieźć zapałkę do komina i określić obecność przepływu powietrza. Będzie to widoczne z ruchu płomienia.

Regulacja gejzeru Electrolux

Najpierw musisz pogodzić się z faktem, że instalację kolumny należy powierzyć specjaliście. Jeśli samodzielnie zainstalujesz ten sprzęt, w centrum serwisowym możesz odmówić usługi gwarancyjnej, o czym ostrzega wielu producentów.

Istnieją wymagania dotyczące pomieszczeń, w których można zainstalować gejzer. Powierzchnia takiego pomieszczenia nie powinna być mniejsza niż 12 metrów kwadratowych. m. Wysokość sufitu – nie mniej niż 2. 2 m. Muszą być otwory wentylacyjne lub otwierane okna. Jeśli nie masz takiego pokoju, instalowanie gazowego podgrzewacza wody jest niedozwolone.

Jednak wiele problemów pojawia się właśnie z powodu niewystarczająco kompetentnej instalacji i regulacji gejzeru, dlatego należy uważnie monitorować pracę kreatora instalacji. Jeśli wydaje ci się, że ignoruje zasady opisane w SNiP 2. 04. 08-87, powinieneś zadzwonić do innego specjalisty od instalacji gazowych podgrzewaczy wody.

Pierwszy start jest możliwy tylko w obecności inspektora z serwisu gazowego. Zabronione jest samodzielne łączenie kolumny, jak podano w paragraf 88 (1) rozdziału VIII Dekret Rządu Federacji Rosyjskiej N 410 z dnia 14. 05. 2013 (aktualizacja 01. 01. 2019) „W sprawie środków zapewniających bezpieczeństwo podczas używania. sprzętu gazowego”. Musi to zrobić licencjonowany profesjonalista.

Właściwa konfiguracja kolumny

Często awarie pojawiają się po niepiśmiennych ustawieniach sprzętu. Aby dostosować tryb pracy sprzętu, należy skorzystać z wyświetlacza, który jest wyposażony w prawie wszystkie głośniki Electrolux. Ten wyświetlacz jest połączony z czujnikiem monitorującym temperaturę wody. org/ImageObject">

Wszystkie nowoczesne gazowe podgrzewacze wody Electrolux są wyposażone w wyświetlacz, na którym wyświetlane są wszystkie ważne informacje dotyczące pracy podgrzewacza wody, w tym temperatura wody i poziom naładowania baterii, jeśli model obejmuje ich użytkowanie

Aby zmienić moc, musisz zmienić intensywność palenia ognia. Pomoże Ci w tym wyświetlacz ze wskaźnikami. W niektórych gejzerach Electrolux (z modulacją płomienia) należy ustawić żądaną temperaturę podgrzewania wody. W ten sposób dopasowuje się sprzęt. Następnie zmieni się moc palnika.

Pamiętaj, że temperaturę możesz regulować tylko w określony sposób. Jeśli zmieszasz zimną wodę z gorącą wodą, tylko pogorszysz sytuację i zrujnujesz gazowy podgrzewacz wody.

Czyszczenie sprzętu gazowego

Wielu awarii można uniknąć dzięki regularnej konserwacji i czyszczeniu poszczególnych elementów konstrukcji dozownika, które są najbardziej podatne na zanieczyszczenia. W gejzerach tego producenta takie detale obejmują palnik i wymiennik ciepła.

Dysze palnika są często zatkane sadzą, a wewnątrz wymiennika ciepła często pojawia się kamień. Na zewnątrz wymiennika ciepła widać osady węgla. org/ImageObject">

Czyszczenie kolumnowego wymiennika ciepła roztworem kwasu można wykonać we własnym zakresie. Kolumnę gazową najlepiej czyścić na świeżym powietrzu

Urządzenie możesz wyczyścić samodzielnie tylko wtedy, gdy gwarancja już wygasła. W przeciwnym razie powinieneś zadzwonić do centrum serwisowego, ponieważ w okresie gwarancyjnym specjaliści usuną wszelkie zanieczyszczenia za darmo.

Jeśli gwarancja już się skończyła, musisz zdjąć obudowę kolumny, wyjąć wymiennik ciepła i wyjąć palnik. Rurki wewnątrz można myć zwykłymi środkami chemicznymi, a żeberka chłodnicy na zewnątrz można myć zwykłym roztworem (mydłem). Zaleca się czyszczenie palnika szydłem wykonanym z metalu.

System bezpieczeństwa gejzer

Każda kolumna produkowana przez Electrolux wyposażona jest w wielopoziomowy system zabezpieczeń. Został zaprojektowany, aby zapobiegać wyciekom gazu i wody. Podczas wzrostu ciśnienia system ochronny powinien działać i wyłączać kolumnę.

Spośród wszystkich usterek najbardziej niebezpieczne są awarie prowadzące do wycieku gazu, dlatego zaleca się preferowanie modeli z funkcją automatycznego wyłączania. Zalecamy również zapoznanie się z przyczynami wybuchu kolumny gazowej.

Wnioski i przydatne wideo na ten temat

Co zrobić, jeśli kolumna marki Electrolux nie włącza się przy niskim ciśnieniu wody:

Zalecenia zrób to sam dotyczące naprawy kolumny marki Electrolux:

Typowe połączenie gazowych podgrzewaczy wody „Electrolux” w poniższym filmie:

I chociaż możesz samodzielnie naprawić dowolną kolumnę gazową Electrolux, nie powinieneś tego robić, jeśli okres gwarancji jeszcze nie wygasł.

Szczególną uwagę należy zwrócić na awarie, które prowadzą do wycieku gazu. Jest to niezwykle niebezpieczne – w takiej sytuacji dobrze byłoby poszukać wykwalifikowanej pomocy. W pozostałych przypadkach możesz samodzielnie przeprowadzić naprawy. .

Czy wiesz prawie wszystko o awariach, ich diagnostyce i rozwiązaniach oraz chcesz podzielić się przydatnymi informacjami z innymi użytkownikami? A może chciałbyś uzupełnić listę omówionych powyżej wad o inną, nie mniej popularną, o której nie wspomnieliśmy? Napisz swoje komentarze w bloku poniżej. W takim przypadku należy sprawdzić baterie i upewnić się, że są prawidłowo zainstalowane i nic się nie pomyliło lub w razie potrzeby wymienić zużyte baterie.

Wadliwa jednostka wodna

Kuchenka gazowa ciągle gaśnie

Kamień jest usuwany przez przepłukanie wymiennika ciepła specjalnym sprzętem, a pęknięcia (zwane również „przetokami”) na rurach miedzianych można spróbować przylutować za pomocą palnika gazowego.

65. 45Przedmioty zawodowe w technikum - podręcznikiWSiP

Wydawnictwo:WSiP

Oprawa: Miękka

Cena katalogowa 72, 93 zł

65, 45 zł

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 47, 63 zł

Wysyłka: 1-2 dni robocze
+ czas dostawy

Opis

Podręcznik do kwalifikacji EE. 05 (Montaż, uruchamianie i konserwacja instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych) opracowany zgodnie z podstawą programową 2017 kształcenia w zawodach elektronik i technik elektronik w pełni pokrywa również materiał do kwalifikacji ELE. 02 (Montaż oraz instalowanie układów i urządzeń elektronicznych) do podstawy programowej 2019.

Podręcznik niezbędny w nauce zawodów elektryk i technik elektryk – stanowi podstawowe źródło wiedzy w przygotowaniach do egzaminu zawodowego.

Część pierwsza publikacji przedstawia wiadomości i kształtuje umiejętności praktyczne związane z budową i konserwacją maszyn i urządzeń elektrycznych. Dokładnie omówiono w niej wszystkie zagadnienia, których znajomość obowiązuje kandydata do zawodu – od ochrony przeciwporażeniowej po budowę, rodzaj i zastosowanie maszyn i urządzeń elektrycznych.

Godne zaufania kompendium aktualnej wiedzy – jego autorzy są twórcami publikacji zawodowych i doświadczonymi nauczycielami przedmiotów z branży elektronicznej, informatycznej i elektrycznej.

Obowiązkowa pozycja w przygotowaniach do egzaminu zawodowego! Wiadomości teoretyczne wsparte licznymi przykładami, ćwiczeniami i ilustracjami przybliżającymi praktyczne zastosowanie wiedzy.

Szczegóły

Tytuł

Montaż, uruchamianie i konserwacja instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych. Szkoły ponadgimnazjalne

Inne propozycje autorów - Bielawski Artur, Kuźma WacławPodobne z kategorii - Przedmioty zawodowe w technikum - podręcznikiKlienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Darmowa dostawa od 199 zł

Rabaty do 45% non stop

Ponad 200 tys. produktów

Bezpieczne zakupy

Informujemy, iż do celów statystycznych, analitycznych, personalizacji reklam i przedstawianych ofert oraz celów związanych z bezpieczeństwem naszego sklepu, aby zapewnić przyjemne wrażenia podczas przeglądania naszego serwis korzystamy z plików cookies. Korzystanie ze strony czytam. pl bez zmiany ustawień przeglądarki lub zastosowania funkcjonalności rezygnacji opisanych w Polityce Prywatności oznacza, że pliki cookies będą zapisywane na urządzeniu, z którego korzystasz. Więcej informacji znajdziesz tutaj: Polityka prywatności. Rozumiem

Podręcznik konserwacji i rozwiązywania problemów Electrolux Efu216s

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik konserwacji i rozwiązywania problemów Electrolux Efu216s

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik konserwacji i rozwiązywania problemów Electrolux Efu216s