Nota aplikacyjna Frigidaire Fdb126rbs4

Nota aplikacyjna Frigidaire Fdb126rbs4 to wysokiej jakości lodówka o wymiarach 66 cali x 34 cali x 29 cali, która może pomieścić do 22 kubików ładunku. Lodówka ma trzy pojemniki na przechowywanie żywności, dwa pojemniki na lód i trzy pojemniki na wodę. Posiada również czterodrzwiowy system chłodzenia, który wykorzystuje technologię chłodzenia dual-flow, która zapewnia doskonałą kontrolę wilgotności i temperatury wewnątrz urządzenia. Urządzenie posiada również kilka funkcji bezpieczeństwa, w tym funkcję wyłączania się w razie przegrzania. Frigidaire Fdb126rbs4 to wygodne urządzenie, które może pomóc w utrzymaniu żywności w doskonałym stanie.

Ostatnia aktualizacja: Nota aplikacyjna Frigidaire Fdb126rbs4

Artykuł składa się z dwóch części: Jak czytać noty katalogowe mikrokontrolerów AVR (cz. II)

Jednym z częstszych problemów z którymi spotykają się początkujący elektronicy jest interpretacja not katalogowych układów. W gąszczu różnych magicznych oznaczeń łatwo się pogubić, w efekcie szybko się zniechęcamy i porzucamy to niezwykle cenne źródło informacji.

W tym mini cyklu pokażę jak czytać noty mikrokontrolerów AVR, na przykładzie XMEGA. Dlaczego XMEGA? Bo w ich notach występuje wszystko co w notach innych AVR-ów, a w dodatku są to następcy popularnej rodziny ATMega.

Użytkownicy AVR-ów przywykli do tego, że wszelkie informacje na temat użytego procesora znajdują się w jego nocie katalogowej. W przypadku XMEGA jest nieco inaczej, informacje na temat rodziny (A, B, C, D, E) znajdują się w nocie ogólnej opisującej rodzinę, natomiast informacje szczegółowe, w tym charakterystyka elektryczna układu w nocie konkretnego procesora. Jednak w takiej nocie nie znajdziemy szczegółowego opisu np. peryferii – będzie tylko skrótowa informacja, że dany mikrokontroler określony układ peryferyjny posiada.

W efekcie w nocie „XMEGA A MANUAL” znajdziemy dokładny opis wszystkich peryferii rodziny XMEGA A, łącznie z opisem rejestrów i ich poszczególnych bitów. Ale w tej nocie na próżno szukać informacji np. o maksymalnym prądzie IO pinu, czy też układach peryferyjnych dostępnych np. w XMEGA128A1. Tego typu informacje znajdziemy w nocie szczegółowej ATXMEGA128A1.

Warto zauważyć, że procesory należące do tej samej rodziny, np. wspomnianej A1, różniące się wyłącznie wielkością dostępnej pamięci, mają wspólną notę katalogową. Stąd informacje na temat charakterystyki mikrokontrolerów XMEGA128A1, 64A1, 192A1, 256A1 i 384A1 znajdziemy w tej samej nocie.

Osoby korzystające z Atmel Studio mają nieco ułatwioną sytuację. Jeśli klikniemy na typ procesora na listwie narzędziowej to pojawi się okienko informacyjne:


Wybór noty katalogowej procesora w Atmel Studio
W okienku tym możemy kliknąć na nazwę procesora (np. ATXMEGA256A3BU) lub link Datasheets, co spowoduje przeniesienie nas na odpowiednią podstronę strony firmowej Atmela:

Na stronie tej mamy dostęp do wszystkich dokumentów powiązanych z wybranym mikrokontrolerem. Przede wszystkim na pierwszej pozycji widzimy dokument nazwany Atmel AVR XMEGA AU Manual – jest to dokument zawierający szczegółowy opis rodziny XMEGA AU. Zaraz pod nim widzimy dokument Atxmega256A3BU Complete – jest to dokument opisujący charakterystykę użytego mikrokontrolera.

Tego typu dokumenty nazywane są Complete – jeśli jest to finalna wersja dokumentu, lub Preliminary – jeśli dokument jest w fazie tworzenia. Dokumenty typu preliminary należy traktować jako wersje robocze. Poniżej tych dwóch najważniejszych dokumentów znajdziemy setki innych znajdujących się w sekcji Application Note – są to tzw. noty aplikacyjne. Dokumenty te są niezwykle ważne – zawierają one gotowe, rekomendowane przez firmę Atmel rozwiązania różnych problemów. Od bardzo ogólnych typu jak zasilić mikrokontroler, do bardzo szczegółowych, np. jak zrealizować regulator PID. Warto je przejrzeć, chociażby po tytułach. W przypadku not aplikacyjnych oprócz dokumentu pdf czasami mamy możliwość pobrania związanych z nim przykładowych kodów:

Na stronie Atmela można znaleźć różne dokumenty
opisujące używany procesor
W takim przypadku oprócz symbolu dokumentu pdf obok znajdzie się mała ikonka symbolizująca folder.

Ok, widzimy więc, że dostęp do informacji jest niezwykle prosty. Przejdźmy więc do czytania not. Po otwarciu dokumentu pdf warto wyświetlić sobie indeks dokumentu, dzięki temu łatwo będziemy mogli poruszać się po jego poszczególnych sekcjach:

Do niektórych not można pobrać kody przykładów.
Każdy dokument ma identyczny podział na sekcje, dzięki czemu niezależnie od użytego procesora, te same informacje zawsze znajdziemy w tych samych sekcjach. Zanim zaczniemy czytać informacje zawarte w nocie warto zwrócić uwagę na mały szczegół znajdujący się w prawym dolnym rogu pierwszej strony:

Każdy dokument posiada spis treści ułatwiający
w nim nawigację.
Jest to informacja (na pokazanym przykładzie 8077H-AVR-12/09) zawierająca numer noty, wersję i datę jej wydania. Czasami wydawane są aktualizacje not, w efekcie jeśli powołujemy się na notę katalogową to warto podać jej wersję i datę wydania. Numer noty ułatwia z kolei jej wyszukanie – zamiast podawać długi tytuł, możemy posłużyć się krótkim numerem, np. 8077.

Zobaczmy jak wyglądają najważniejsze sekcje noty.

Sekcja Features

Sekcja ta zawiera jednostronnicowe podsumowanie informacji o użytym mikrokontrolerze.

Struktura noty katalogowej.
W tej części możemy szybko znaleźć bardzo ogólne informacje dotyczące mikrokontrolera – ilość dostępnej pamięci FLASH, SRAM i EEPROM, dostępnych układów peryferyjnych, typów obudów w jakich jest on dostępny, maksymalnej częstotliwości taktowania i napięć zasilających. Informacje te są bardzo ogólne, jeśli jednak interesuje nas np. ile USART-ów ma wybrany mikrokontroler, to w tej sekcji na to pytanie szybko znajdziemy odpowiedź.

Sekcja Pinout/Block Diagram

To kolejna krótka sekcja – zawiera ona rysunki obudów w jakich występuje wybrany mikrokontroler i sposób przyporządkowania podsystemów mikrokontrolera do wyprowadzeń obudowy.

Sekcja Features.
Informacje zawarte w tej sekcji musimy zawsze bardzo dokładnie przeanalizować. Właściwie z konieczności dokładnej analizy tej sekcji zwalnia nas wyłącznie posiadanie sprawdzonej biblioteki, do której mamy pełne zaufanie, zawierającej definicję wybranego układu dla wykorzystywanego przez nas programu typu CAD.

Na przykład biblioteki AVR dla popularnego programu Eagle zawierają predefiniowane mikrokontrolery z przyporządkowanymi sygnałami do wyprowadzeń, w efekcie projektując schemat i PCB w Eagle sekcję tą możemy pominąć. To co będziemy widzieć na ekranie to nazwy symboliczne (np. PJ2), Eagle samo zadba o połączenie sygnału z odpowiednim pinem.

Pamiętaj, że jak do wszystkiego, także do gotowych bibliotek trzeba mieć ograniczone zaufanie. Nic nie szkodzi sprawdzić, czy sygnały zostały w bibliotece właściwie przyporządkowane do poszczególnych pinów.

Sekcje opisujące rdzeń i układy peryferyjne

Kolejne sekcje zawierają opisy poszczególnych podsystemów mikrokontrolera – jego rdzenia i układów peryferyjnych. W notach szczegółowych sekcje te zawierają jedynie bardzo skrótowe informacje, mieszczące się na 1-2 stronach. Sekcje te bardzo szczegółowo opisują dany układ peryferyjny w nocie dotyczącej wybranej rodziny mikrokontrolerów. W każdej nocie sekcje te są do siebie niezwykle podobne i na razie je pominiemy.

Sekcja Electrical Characteristics

Jest to najważniejsza sekcja noty szczegółowej procesora. Znajdziemy w niej wszystkie parametry elektryczne użytego mikorkontrolera. Właściwie nigdy nie powinniśmy rozpoczynać przygody z mikorkontrolerem nie przeglądając bardzo dokładnie tej sekcji jego noty.

Czasami wystarczy ograniczyć się do opisu elementów, które wykorzystujemy w danym projekcie, lecz zazwyczaj warto tę sekcję przestudiować dokładnie. Sekcja ta składa się z kilku elementów.

Absolute Maximum Ratings

Element Absolute Maximum Ratings, czyli maksymalne dopuszczalne warunki pracy układu to część, którą absolutnie i zawsze musimy przeczytać. Zawiera ona krytyczne informacje na temat procesora, dotyczące parametrów po przekroczeniu których możemy procesor nieodwracalnie uszkodzić.

Sekcja Pinout/Block Diagram.
Warto podkreślić, że parametry wymienione w tej sekcji to parametry maksymalne, po przekroczeniu, których procesor może ulec nieodwracalnemu uszkodzeniu.

Jeden z elektrodowiczów zadał pytanie:

Chumanista
Czy Atmega 128 przeżyje zasilanie 6, 6V (4 paluszki)?

Po przeczytaniu sekcji Absolute Maximum Ratings odpowiedź jest znana i nie musimy się zdawać na opinie innych osób:-)

Nie znaczy to jednak, że procesor może pracować stale przy podanych parametrach. Podane parametry można osiągać krótkotrwale, jednak zalecane jest, aby w projektowanym układzie nigdy nie dochodziło do sytuacji, w której do tych parametrów się zbliżymy. Co one oznaczają? Przyglądnijmy im się po kolei.

Operating Temperature – jest to zakres temperatur w których może pracować mikrokontroler. Nie znaczy to jednak, że zawsze może on pracować w podanym zakresie. Szczególnie istotna jest tu maksymalna temperatura pracy. W pokazanym przykładzie wynosi ona 125 ºC – jest to maksymalna temperatura układu, a nie otoczenia. Maksymalna temperatura otoczenia będzie zależała od wielu czynników. Przede wszystkim od strat w mikrokontrolerze. Na skutek pobierania znacznego prądu z jego pinów IO struktura scalona może się nagrzewać, co ograniczy maksymalną temperaturę otoczenia.
Storage Temperature – jest to zakres temperatur, w którym mikrokontroler może być przechowywany. To znaczy, że w tym zakresie może on sobie leżeć niepodłączony na półce, lecz nie może on normalnie działać. Zazwyczaj zakres temperatur przechowywania jest szerszy niż zakres temperatur pracy.
Voltage on any Pin with respect to Ground – jest to zakres napięć jakie mogą panować na dowolnym pinie IO w stosunku do pinu masy (Ground). Napięcie to nie może być niższe niż -0, 5V i wyższe niż Vcc+0, 5V. Dlaczego? Ano dlatego, że każdy pin IO (z wyjątkiem pinu RESET w niektórych mikrokontrolerach) jest zabezpieczony diodami, które są integralną częścią struktury scalonej. Jeśli na przykład na pin doprowadzimy napięcie wyższe niż Vcc+0, 5V to prąd zacznie płynąć od pinu do Vcc przez diodę ochronną. Po przekroczeniu jej maksymalnego prądu (który jest niewielki i nie przekracza 0, 5 mA) może dojść do jej uszkodzenia. Owe 0, 5 V (czasami 0, 6 V) to nic innego jak napięcie przewodzenia takiej wbudowanej diody.

Maximum Operating Voltage – jest to maksymalne napięcie zasilania mikrokontrolera. Jednak nie znaczy to, że mikrokontroler takim napięciem może być zasilany. Po jego przekroczeniu zazwyczaj dochodzi do uszkodzenia układu, lecz nawet zbliżanie się do podanej wartości nie jest zalecane.

DC Current per IO Pin – jest to maksymalny prąd stały który można pobierać lub dostarczać do pinu IO. Dlaczego stały? Dlatego, że prąd w impulsie może być znacznie większy, generalnie im krótszy impuls tym większy prąd jaki możemy bezpiecznie pobierać/dostarczać do pinu IO. Oczywiście w rozsądnych granicach. A czym grozi przekroczenie dopuszczalnego prądu pinu? Konsekwencje wynikają z budowy struktury scalonej. Bufory wyjściowe mogą tworzyć pasożytnicze struktury tyrystorowe. Tyrystory mają to do siebie, że jak się włączą to wyłączyć je może wyłącznie zanik prądu. A co taki pasożytniczy tyrystor może włączyć? Między innymi duży impuls prądowy. W efekcie może zdarzyć się sytuacja, że na skutek dużego udaru prądowego dojdzie do wystąpienia tzw. zjawiska zatrzaśnięcia (latch up) – kiedy zaczynają przewodzi oba tranzystory bufora wyjściowego CPU, w efekcie dochodzi do dużych strat i uszkodzenia układu. Drugi powód jest związany również z budową buforów wyjściowych. Bufor taki tworzą dwa tranzystory MOSFET, a jak pamiętamy tranzystory takie cechują się pewną rezystancją źródło-dren. W efekcie na takim tranzystorze wydziela się moc równa P=I2R. Czyli mamy ciepło! :-)

DC Current Vcc and GND Pins – to kolejny niezwykle istotny parametr. Określa on maksymalny prąd pobierany przez cały układ scalony. Wydawałoby się, że jeśli użyty mikrokontroler ma np. 40 pinów IO, a dla każdego z nich maksymalny prąd jest równy 20 mA, to łącznie możemy pobierać 40*20 mA, czyli 800mA. Nic bardziej mylnego:

Musimy pamiętać, aby sumaryczny prąd wszystkich pinów nie przekroczył maksymalnego prądu dla pinów zasilania, w naszym przykładzie będzie to 200 mA.

W efekcie jeśli chcemy po równo obciążyć 40 pinów IO, to na każdy przypadać będzie prąd maksymalny równy „zaledwie” 5 mA! Tak naprawdę prąd ten należałoby pomniejszyć o prąd pobierany przez sam mikrokontroler. Dla niektórych układów istnieją dodatkowe ograniczenia – np. na maksymalny prąd pobierany z pinów danego portu IO.

DC characterisatics

Jest to ciekawa sekcja, w której zawarte są różne informacje na temat np. poboru prądu przez mikrokontroler dla różnych warunków jego pracy i przez różne podsystemy. Prąd pobierany przez mikrokontroler podawany jest dla określonej częstotliwości (jak wiemy im wyższa częstotliwość tym większy pobierany prąd) i przy określonych innych warunkach (tryb aktywny – Active, lub tryby o obniżonym poborze mocy, np. Idle).

Dodatkowo mamy wymienione typowe zapotrzebowanie na energię dla poszczególnych podsystemów mikrokontrolera (które możemy włączać i wyłączać). W efekcie całkowity pobór prądu równy jest sumie poboru prądu przez poszczególne podsystemy. com/-8C0Rq_iSy0k/UkJGF1c90YI/AAAAAAAALcg/nav20SP7aYU/s1600/DC-characterisatics. gif" imageanchor="1">

Tu musimy pamiętać, że w tych wyliczeniach nie jest uwzględniony prąd pobierany lub dostarczany do pinów IO mikrokontrolera. W efekcie jeśli do pinu podepniemy diodę LED, która bierze np. 5 mA, to oczywiście sumaryczny prąd o te 5 mA wzrośnie. Sekcja ta ma znaczenie dla osób, które projektują układy zasilane z baterii, przy normalnym zasilaniu zazwyczaj wartości w niej określone nie mają większego znaczenia – często prąd pobierany przez układy podłączone do mikrokontrolera jest większy niż prąd pobierany przez mikrokontroler.

W tej sekcji warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną ważną cechę – sposób podawania parametrów. W notach większość parametrów podawana jest w trzech kolumnach zatytułowanych Min, Typ i Max. Kolumna Min określa minimalną wartość danego parametru. W kolumnie Typ mamy wartość typową, możliwą do uzyskania w większości przypadków, a w kolumnie Max mamy wartość maksymalną danego parametru.

W prezentowanej sekcji mamy podane parametry typowe, to znaczy, że niektóre mikrokontrolery będą charakteryzowały się lepszymi parametrami (niższym poborem energii), a może się zdarzyć, że pobór energii będzie większy (chociaż nie jest to typowe). O ile większy? Producent tego nie precyzuje, tego typu informacje można znaleźć w innych notach, w których dostępne są informacje na temat cech statystycznych danej serii – np. rozkładu prądów zasilających.

Sekcja Speed

Jest to sekcja krótka, ale zawsze warto na nią spojrzeć. W sekcji tej określona jest maksymalna częstotliwość taktowania dla określonego napięcia zasilania. Wartość ta pokazana jest tabelarycznie:

Sekcja Electrical Characteristics.
DC characterisatics.
lub graficznie:

Częstotliwość taktowania - tabela.
Jak interpretować ten wykres? Safe Operating Area to obszar w którym procesor może „bezpiecznie”, czyli pewnie działać. Jak widzimy obszar ten jest zaznaczony na szaro. Poza nim procesor może działać, ale nie jest to gwarantowane przez producenta i w budowanym układzie procesor nigdy nie powinien w tym obszarze się znaleźć. Widzimy, że maksymalna częstotliwość zależy od napięcia zasilającego. Dla napięć 1, 6 do 1, 8V XMEGA może być taktowana maksymalnie częstotliwością 12 MHz, w zakresie 1, 8-2, 7V częstotliwość ta rośnie proporcjonalnie do napięcia i osiąga wartość maksymalną 32 MHz, a powyżej 2, 7V procesor może pracować z maksymalną częstotliwością równą 32 MHz.

Tu warto wspomnieć jeszcze o jednej rzeczy – tzw. overclockingu. Termin żywcem wzięty z PC, gdzie ludzie bawią się w tuningowanie komputera w celu uzyskania lepszych osiągów. W świecie mikrokontrolerów przetaktowywanie procesora jest pomysłem wyjątkowo kiepskim.

Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że mikrokontroler musi działać pewnie. O ile jak nam PC się zawiesi, to najwyżej stracimy stan gry, o tyle, zawieszenie się, czy nieprawidłowe działanie mikrokontrolera może mieć poważniejsze konsekwencje – procesory te sterują w końcu czasami krytycznymi procesami. Bardzo trudno jest sprawdzić, czy w wyniku przetaktowania procesor działa poprawnie, a szczególnie czy poprawnie działają jego poszczególne bloki funkcjonalne. Najbardziej narażone na negatywne efekty przetaktowania są pamięć FLASH i EEPROM, a po nich przetwornik ADC.

Warto zauważyć, że w naszym przypadku przetaktowaniem jest taktowanie procesora >32 MHz dla Vcc>2, 7V, ale także >12 MHz dla zasilania w zakresie 1, 6-1, 8V.

Najbezpieczniej jest przyjąć, że jeśli przekraczamy maksymalne parametry określone w nocie, to wkraczany na teren nieznany, gdzie zdarzyć może się wszystko. Jeśli przekroczyłeś maksymalne parametry i w efekcie coś ci nie działa, to nie ma też sensu pytanie o przyczynę na forach.

To, że w identycznej aplikacji innej osobie wszystko będzie działać nic nie znaczy:-)

Tu wróćmy jeszcze na chwilę do naszych kolumn Min, Typ i Max. Jak widzimy producent dla poszczególnych napięć zasilających określił, że minimalna częstotliwość taktowania wynosi 0 MHz, a maksymalne jest zależna od napięcia. Nie określił wartości typowej.

Co to znaczy? To znaczy, że procesor może pracować w całym zakresie określonym przez wartość Min i Max. A co, gdyby wartość typowa była określona? To by znaczyło, że z jakiegoś powodu, najlepiej będzie jeśli użyjemy określonego jako typowe taktowania. Czasami tak się dzieje przy „gołych” pozbawionych kontrolera wyświetlaczach LCD. Dla określonej częstotliwości typowej np. trwałość LCD będzie największa, lub zakres jego pracy będzie najszerszy.

FLASH and EEPROM Memory Characteristics

To sekcja do której zagląda się rzadko – zazwyczaj zawarte w niej informacje są wspólne dla wszystkich procesorów danego producenta. W tabeli:

Częstotliwość taktowania - wykres.
znajdziemy informacje na temat liczby cykli zapisu. Jak pamiętamy liczba zapisów do pamięci FLASH i EEPROM jest ograniczona. Write/Erase Cycles jest podane osobno dla pamięci Flash i EEPROM.

W naszym przykładzie liczba cykli zapisu wynosi dla Flash 10 tysięcy, a dla pamięci EEPROM 30-80 tysięcy cykli w zależności od temperatury. Jak widzimy podane wartości są wartościami minimalnymi, to znaczy, że procesor „wytrzyma” co najmniej podaną liczbę cykli, leczy typowo będzie to o wiele więcej.

Dla pamięci podane są też tzw. czasy retencji (Data retention) – czas przez jaki gwarantowane jest zachowanie stanu komórek, a wiec informacji, przez pamięć. Jak widzimy, czas ten jest podany dla różnych temperatur. Dla temperatury 25 ºC wynosi on dla obu pamięci 100 lat, ale dla 55 ºC już tylko 25 lat. A ile wyniósłby on dla 100 ºC? Tego producent nam wprost nie podaje, ale możemy ekstrapolować dane, które posiadamy. Jak widzimy dwukrotny wzrost temperatury spowodował 4-krotny spadek czasu retencji.

Wzrost temperatury z 55 do 100 ºC spowoduje więc kolejne mniej więcej 4-krotne skrócenie czasu retencji, a więc zostanie nam około 6 lat.

W tej samej sekcji mamy jeszcze jedną tabelę:

FLASH and EEPROM Memory Characteristics.
W tabeli tej mamy określone czasy programowania pamięci. Osobno czas kasowania całego układu (chip erase), czas kasowania strony (Page Erase), czas zapisu strony (Page Write), a także czas połączonego kasowania i zapisu (Page WriteAutomatic Page Erase and Write).

Do czego to nam potrzebne? Właściwie do niczego. Takim wyjątkiem jest sytuacja, w której projektujemy układ, który wymaga podtrzymania zasilania na czas zapisu danych do EEPROM. Aby wiedzieć ile potrzebujemy energii, musimy wiedzieć ile czasu zajmie zapis pamięci. Przykłady tego typu szczegółowo omawiam w książce "AVR. Praktyczne projekty".

To na razie tyle. W dalszych odcinkach (jeśli będzie takie zapotrzebowanie) omówię kolejne parametry zawarte w notach.

Część II-ga artykułu

Artykuł składa się z dwóch części:

  • TL489C nota aplikacyjna czym zastąpić?

    Co to za układ?I czym go zastąpić? Bo go nie moge dostać.

    Elementy Elektroniczne - zamienniki i identyfikacja 07 Lis 2001 19:39Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 3646

  • TDA 4605, nota aplikacyjna i schemat serwisowy SONY KV 2911

    poszukuje informacji na temat tego ukladuoraz schematu serwisowego SONY KV 2911

    TV Serwis 05 Sty 2002 17:12Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1940

    Układ scalony pt 2313L, nota aplikacyjna

    Poszukuję scalaka PT 2313 L jest to układ do radia samochodowego często można go spotkać w produkcjach " ryżowych " i w odbiornikach FIRST może ma ktoś padnięty taki odbiornik z tym scalakiem a chętnie bym go kupił. Pozdrawiam.

    Audio Serwis 11 Paź 2004 01:59Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 2622

    TDA4605 lub TDA4605-15, nota aplikacyjna

    Poszukuję pilnieaplikacji tego układu, mam problemy z TV BEKO TV79R

    05 Paź 2003 08:55Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 4390

    SL443A, nota aplikacyjna, parametry

    Witajcie czy ktoś spotkał się może z tym scalaczkiem aplikacją SL443A, a tak wogóle to co to jest? z góry dziękiPozdrawiam

    05 Gru 2004 12:09Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 3626

    TDA8305A nota aplikacyjna, parametry

    Czy ktoś może ma pdf do niego? O dziwo u Philipsa nie znalazłem, a może dobrze schowali? :wink:Nie wychodą mi z niego impulsy sterowania pionem choć generator działa. Jestem pewnien że coś go blokuje od strony końcóki pionu ale chiałbym wiedzić jak to idzie.

    10 Wrz 2005 13:30Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2861

    TDA8305A nota aplikacyjna, parametry

    16 Kwi 2003 19:05Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 3630

    TDA 1562q, nota aplikacyjna, parametry układu

    Czy ktoś jest w posiadaniu dobrej i sprawdzonej aplikacji układu TDA 1562Q (wmacniacz z przetwornicą). Ta aplikacja którą daje Philips jakoś ni jak nie chce mi zadziałać.

    23 Sie 2002 19:10Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 4305

    Tranzystor BU 208A, parametry, nota aplikacyjna

    Poszukuje parametrów tego tranzystora.THX

    18 Mar 2006 12:01Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2428

    TA7698AP, nota aplikacyjna, opis

    Jak wyzej... potrzebuje pilnie opisu, aplikacji, ukladu wyprowadzeń, cokolwiek na temat TA7698AP.. (układ video, chrominancji, odchylanie)

    15 Lip 2002 20:00Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 3897

    STK 4843, nota aplikacyjna, parametry

    Poszukuję aplikacji do STK 4843 mam padnięty amplituner Sansui na tej końcówce i nie wiem czym by go można zastąpić - zbyt wysokie napięcie zasilania +-45V.

    04 Paź 2004 10:48Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 3171

    TC5066, nota aplikacyjna, parametry

    Co to za układ?

    29 Sie 2002 15:00Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2893

    STK 711, nota aplikacyjna, parametry

    może mi ktos powiedziec co to za układ scalony

    25 Lip 2002 02:00Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2707

    STK8040, nota aplikacyjna, parametry

    Poszukuję aplikacji tego układu. Proszę o pomoc!

    28 Wrz 2002 15:08Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 5788

    TDA8390, aplikacja układu, nota aplikacyjna

    Poszukuję aplikacji układu TDA8390.

    18 Paź 2002 17:14Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2218

    MB 3756, nota aplikacyjna opis wyprowadzeń

    Szukam aplikacji lub przynajmniej opisu nóżek układu MB 3756

    25 Paź 2002 21:41Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1868

    MK 3870, nota aplikacyjna schemat

    Mikrokontroler firmy MOSTEK na sobie ma jeszcze gniado do podłączenia EPROMU. Poszukuję jakichś danych na jego temat. Był produkowany też pod symbolem MK 3874

    21 Paź 2002 08:43Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 2552

    TL 082 - nota aplikacyjna poszukiwana

    Znow przychodz mi prosic Was o pomoc, prosze o note aplikacyjna do TL 082.strasznie pilna sprawa.z gory serdecznie dziekuje!

    Początkujący Elektronicy 03 Mar 2004 17:12Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 870

    nota aplikacyjne do głowicy FM1256 PHILIPS

    Witam potrzebuje notę aplikacyjna do głowicy FM1256.I moje pytanie czy i czym różni sie głowica FM1256 od głowic FM1246 i FM1236(bo do nich noty posiadam). Chodzi mi o sterowanie a przedewszystkim o pasma w głowicy 1256.Z góry wielkie dzieki za odpowiedz

    Schematu/instrukcji/artykułu 01 Lis 2004 14:14Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 774

    Kontroler st-828. Szukam noty aplikacyjnej.

    Szukam noty aplikacyjnej ukł. kontrolera ładowania aku. st-828w ładowarce MW 8168 GS (Batimex)Przeniosłem z: Schematu/instrukcji...

    01 Paź 2005 11:13Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1724

    Nota aplikacyjna AVR400

    Witam, w nocie aplikacyjnej AVR400 z www. atmel. com piszą że pomiar napięcia jest możliwy tylko z zakresu od 0 do 2 Volt. Czy mógłby ktoś podać jakiś schemacik układu z fotorezystorem, fotodiodą, lub fototranzystorem, podający napięcie na wyjściu w zależności od oświetlenia rzędu 0-2V? Chodzi mi o to,...

    Mikrokontrolery 03 Kwi 2005 14:12Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 783

    Nota aplikacyjna FT232BM

    ... zgodnie z ta nota aby dolaczyc jakis MCU do FTDI nelezy polaczyc TXD FTDI z RXD MCU, RXD FTDI z TXD MCU... i na tej samej zasadzie CTS i RTS... tylko ktore to nozki w MCU ATMega128 sa odpowiednikami sygnalow RTS i CTS... nie moge ich zlokalizowac... albo czegos nie rozumiem

    12 Lis 2005 20:26Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1212

    Noty aplikacyjne F7309, F7302, F7304, F7329, LF3202

    Witam. Mam problem ze znalezieniem not aplikacyjnych: F7309, F7302, F7304, F7329, LF3202. Prosze o pomoc. Dziękuje i pozdrawiam.

    14 Maj 2005 22:18Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 867

    Poszukuje opisu lub noty aplikacyjnej układu SP2822

    Jest układ w głosnikach a dokładnie w subwooferze, który występuje z 2 satelitkami. Posiada bodajże 8 wyprowadzeń.

    03 Wrz 2005 10:48Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1002

    wzmacniacz STK 4181V / 4141V - problem z notą aplikacyjną

    Problem jest taki iż po zrobieniu płytki według schematu z noty aplikacyjnej:We wzmacniaczu gra tylko jeden kanał. Gra ładnie tak jak np. w Diora AWS.Natomiast drugi kanał (prawy) ledwo w głośniku słychać. A jak już, to tak się przytyka - jakby 'pyrka' - zrywa dźwięk.Czy spotkał się ktoś...

    Projektowanie Układów 26 Wrz 2007 11:34Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 3699

    Matryca sharp. LCD LM32P073.

    poszukuję noty aplikacyjnej matrycy lcd LM32P073 produkcji SHARP. z góry wielkie dzięki

    24 Mar 2006 13:02Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1029

    DA1191 poszukuje noty aplikacyjnej

    szukam opisu wyprowadzeń tego układuZA INFO WIELKIE DZIEKI

    01 Maj 2006 12:26Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 578

    Szukam noty aplikacyjnej do wyświetlacza LCD-RGB

    Szukam noty aplikacyjnej, do wyświetlacza LCD-RGB: ABC016002f00-MIRGB-R

    13 Lip 2006 21:30Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1058

    Szukam noty aplikacyjnej LA76812

    może to wystarczy?Jakieś to światełko w tunelu nawet jest, ale w sumie ciągle to nie to:|. Ja sam też "przewaliłem" mnóstwo serwisówek telewizorków z tym scalaczkiem. Jakaś nota z czerwonym nagłówkiem;) i konkretna by się przydała.

    11 Lis 2006 00:13Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1587

    Noty aplikacyjnej procesora SDA20562-A508 w Siesta3

    Poszukuję szcegółowego opisu lub noty aplikacyjnej procesoraSDA20562-A508 zastosowanego w Siesta3 M651/M851.pozdrawiam

    19 Gru 2006 07:57Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 897

    schemat, nota aplikacyjna ETC9668(RX)

    jak w temacie, podejżewam że jest to jakiś elektroniczny potencjometr ale nigdzie nie moge do niego datasheeta znaleźć, jeśli więc ktoś miał do czynienia z tym układem scalonym to proszę pisać

    02 Mar 2007 23:48Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1169

    Przetwornica na układzie DBL494 - szukam noty aplikacyjnej

    Witam. chce zbudowac przetwornice na ukladzie DBL 494. prosba jest taka: ma ktos moze note aplikacyjna tego ukladu?? pozdrawiam.

    Układy Zasilające 08 Maj 2007 01:26Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1504

    Poszukuje noty aplikacyjnej LA 2735

    Witam,, może ktoś pomoże.Poszukuję noty aplikacyjnej ukladu LA 2735 (Dolby C) i wszystkiego o nim.Oraz jakiegokolwiek schematu sprzętu w którym byl stosowany ten uklad z wykorzystanieniem jego pełnych możliwościTyle że to dolby C udało mi sie ustalic po poszukiwaniach w sieci, znaczek...

    16 Maj 2007 12:46Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 849

    Poszykuje noty aplikacyjnej do Nec D43256BCZ -70LL

    Witam,Tak jak tytuł mówi szukam noty aplikacyjnej do układu scalonego NEC D43256BCZ-70LL, gdyż nie udało mi się nic znaleźć na google. Za wszelką pomoc serdecznie dziekuję. 01 Cze 2007 07:14Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1280

    BU1922 - nota aplikacyjna poszukiwana

    Może komuś się przyda - można zamienić BU1923 na BU1922 bez większych przeróbek, należy tylko zastosować inne elementy RC w obwodzie rezonatora. BU1922 odpowiada układowi SAA6579, którego nota jest dostępna w Internecie.

    02 Cze 2007 09:16Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1368

    Stabilizator w kamerce. Nota aplikacyjna układu S813.

    Witam mam pytanie, ma ktos jakies dane albo najlepiej note aplikacyjna ukladu "S813", jest to stabilizator z kamerki przemyslowej. Jest w obudowie TO-92, szukalem w sklepie i na gieldzie ale nikt takiego czego niema.W kamerce w roli stabilizatora narazie pelni funkcje lm350 (kamerka chodzi na ok. 3V)...

    Inne Serwis 23 Cze 2007 20:10Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1491

    Detektor z myszki kulkowej - nota aplikacyjna

    WitamNie moge znalezc noty aplikacyjnej do detektora.Czy ktoś może doradzić jak podłączyć ten detektor do uC?.. o ile z diodą (zapewne diodą podczerwoną) nie bedzie problemu to z poniższym detektorem może byc problem(Płytka ze zwykłej myszki kulkowej opara o scalak tp8452ap)

    Optoelektronika 23 Wrz 2007 17:54Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2100

    Szukam noty aplikacyjnej do STK025.

    Poszukuje noty aplikacyjnej STK025 lub sposobu aby sprawdzić ten scalak czy jest sprawny. Znalazłem tylko STK0025 np tutaj Czy to jest ten sam układ?

    13 Paź 2007 14:39Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1230

    OMRON EESX401 -poszukuję noty aplikacyjnej transoptora

    Znalazłem notę aplikacyjną na japońskiej stronie Omron. Transoptor posiada na wyjściu stan wysoki. Zamiennikiem może być EE-SX4070.

    22 Sty 2008 19:46Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1041

    Tyrystor T00-250-08 - nota aplikacyjna

    Stałem się szczęśliwym posiadaczem tyrystora T00-250-08. Poszykuje o nim informacji, a dokładnie interesuje mnie prąd i napięcie bramki jakie należy podać tyrystorowi. Może ma ktoś notę aplikacyjną albo jakiś katalog?? 09 Maj 2008 20:54Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2477

    [AVR] Nota aplikacyjna miernika napięcia

    Witam Panowie.Prowadzący zajęcia wspominał mi, że widział kiedyś notę aplikacyjną AVRa w zastosowaniu jako miernik napięcia z podwójnym całkowaniem.Czy ktoś się spotkał z taką notą? Szukam na stronie Atmela ale nie mogę znaleźć.Ewentualnie, jak takie coś zrealizować. Rozumiem, że komparator,...

    Mikrokontrolery AVR 10 Cze 2008 22:42Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1508

    LT34063 -- proszę o pomoc w znalezieniu noty aplikacyjnej

    LT34063 w obudowie ośmionóżkowej DIP8 siedzi sobie w małym zasilaczu - ładowarce do komórki. Czy któś może mi pomóc znaleźć do niego datasheet. Google i zwykłe wyszukiwarki są bezradne - nic nie znajdują.

    01 Wrz 2008 12:28Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1600

    M705B1 nota aplikacyjna poszukiwana

    M705B1 preskalerposzukuje schematu aplikacyjnego, lub choćby jakichś cząstkowych informacjo o tym preskalerze M705B1 produkcji STwiem tylko że jest to dzielnik przez 15/16 prawdopodobnie VHFdziekuje za wszelkie informacjje - goggle w tym przypadku nie pomagają niestety------------------------------...

    27 Wrz 2008 06:53Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 731

    U664B, U664BS, TD6121P - noty aplikacyjne

    Buduję miernik częstotliwości i zdobyłem kilka elementów - napewno są to preskalery, ale nie mam pełnych danych. Ma może ktoś dokumentację tych elementów?

    04 Lis 2018 18:30Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 3031

    Falownik prądu - potrzebna jakakolwiek nota aplikacyjna!

    pisze, a zaznaczam, ze rzadko to robię, bo nie mogę nic kompletnie na ten temat znaleźć...Pomocy, panowie!Jakiekolwiek informacje o falowniku prądu...Najlepiej takim do zasilania jakiegoś BLDC.Choćby jakikolwiek producent i jakaś nota aplikacyjna takiego ustrojstwa...Już mi ręce opadają.Wszędzie...

    Automatyka Falowniki 22 Mar 2009 09:56Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 2792

    TDA1083 nota aplikacyjna - poszukuję karty po polsku

    A może jest karta po polsku TDA1083 (chociaż wątpię:-))?

    11 Mar 2009 15:19Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 974

    CBG 128064H02-FHW-R (LCD 128*64) nota aplikacyjna

    Poszukuje noty aplikacyjnej wyświetlacza LCD 128*64.Wyświetlacz posiada oznaczenia CBG128064H02-FHW-R.LCD ma trzy zalane scalaki.Brak ich oznaczeń uniemożliwia zidentyfikowanie kontrolera:(.Jeśli ktoś wie co to takiego i chce się tą wiedzą podzielić z góry dzięki.

    08 Mar 2010 23:43Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1729

    UPC1525C - identyfikacja układu, nota aplikacyjna

    Mam kilka takich scalaków tylko nie mogę znaleźć noty aplikacyjnej. Może ktoś wie do czego służy ten układ?

    Początkujący Naprawy 20 Wrz 2009 10:16Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 816

    Nota aplikacyjna tranzystora KT971A

    Witam.Udostępni ktoś. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    22 Lis 2009 16:22Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1268

    Układ LC3518BML-15 - poszukuję noty aplikacyjnej

    Poszukuję noty układu LC3518BML-15, jest to pamięć S-RAM, lub odpowiedzi czy jest ona zamienna (wyprowadzenia) z LC3517 lub LC3516.Pozdrawiam.

    21 Lut 2010 23:05Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 961

    Atmel 89C51RD2, nota aplikacyjna.

    Krótka prezentacja tego mikrokontrolera może się składać z trzech pierwszych stron noty aplikacyjnej. Tylko przetłumaczyć.Dlaczego szukasz opisu tego modelu? To bardzo rozbudowana wersja popularnego 80C51. Uważam, że do prezentacji bardziej się nadaje właśnie podstawowy model '51, bo:- jest standardem...

    03 Mar 2010 08:14Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 1140

    Szukam noty aplikacyjnej CG31 stabilizatora 5V

    Jest to 7 końcówkowy stabilizator 5V, producent Siemens, w obudowie zbliżonej do TO-220. Popularne przeglądarki typu alldatasheet zawiodły.

    Inne Szukam 11 Maj 2010 13:43Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 465

    Żyroskop lub akcelerometr S82NGHIN - nota aplikacyjna

    Witam!Szukam noty aplikacyjnej do żyra lub akcelerometru o oznaczeniu:S82NGHIN452532PozdrawiamMatiz...

    14 Lis 2010 11:39Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 657

    Solarium Ergoline 44, Ergoline 50 - nota aplikacyjna szukam.

    Poszukuję noty aplikacyjnej mikro kontrolera stosowanego w powyższych modelach.Posiadam doświadczenie w zakresie serwisu oraz modyfikacji tychże urządzeń. Chętnie podzielę się posiadaną wiedzą.

    Sprzęt Medyczny 31 Maj 2015 16:11Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2474

    Szukam noty aplikacyjnej układu MA7824 produkcji TESLA w obudowie TO3.

    Jeśli zły dział, to przepraszam i proszę o przeniesienie.Poszukuję noty aplikacyjnej, lub schematu aplikacyjnego układu MA7824 produkcji TESLA, obudowa TO3.Z góry bardzo dziękuję.Szukałem w Google, na Elenota, w Alldatasheet i niestety nic.Pozdrawiam.Przed napisaniem nowego postu,...

    15 Lut 2011 14:38Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 2560

    Potrzebuję danych katalogowych i noty aplikacyjnej transoptora JL 300

    Poszukuję karty katalogowej i noty aplikacyjnej transoptora JL 300.Proszę o pomoc.

    27 Kwi 2012 00:06Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 805

    Nota aplikacyjna Intersila opisująca zdalny czujnik naprężeń.

    Bezprzewodowy czujnik naprężenia to sensor idealny do zastosowania w miejscach gdzie dostęp nie jest łatwy. Układ wykorzystuje moduł do transmisji bezprzewodowej EZRadioPRO® o poborze prądu zaledwie 100μA do przekazywania bezprzewodowo transmisji i naprężeniu. Dodatkowo wykorzystanie...

    Artykuły 07 Lip 2012 01:46Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 3147

    Poszukuję noty aplikacyjnej tranzystora NTK 9003

    Poszukuję strony, na której byłaby przedstawiona kompletna karta katalogowa tranzystora NTK 9003.Jeśli w złym miejscu napisałem tego posta to przepraszam, ale nie bardzo wiem gdzie to zrobić?

    19 Lip 2012 16:39Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 653

    Szukam noty aplikacyjnej do procesora Tmp74c400rn.

    Jak w temacie.Szukam datasheet-a do procesora Tmp74c400rn-gd91 produkcji Toshiba.Z góry dziękuje za pomoc.

    16 Gru 2012 19:58Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1335

    IC/Texas Instruments/TLS9109 - Nota aplikacyjna lub odpowiednik

    Potrzebuję zastosować silnik BLDC, którego sterownikiem jest układ TLS9109.Niestety na jego temat nic nie udało mi się znaleźć.Może ktoś ma jakąś wiedzę na temat sterowania tym układem lub jego odpowiednika?Układ występuje w module silnika napędu taśmy przenoszenia obrazu w drukarkach...

    13 Gru 2012 16:59Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1110

    LM3578 - Inwerter na LM3578 +5v -> -15V wg noty aplikacyjnej daje bardzo mały

    Witam wszystkich.Do mojego projektu potrzebuję napięcia ujemnego -10V o natężeniu 130 mA. Aby szybko coś takiego uzyskać zdecydowałem się na zbudowanie przetwornicy na układzie LM3578 wg noty aplikacyjnej [url=]Ti ze strony 19. Wg tego dokumentu z 5V zasilania wytwarza ona -15V o natężeniu 300 mA czyli...

    04 Lut 2014 20:30Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 1692

    Mark: 65 SOT-89 - nota aplikacyjna

    Potrzebuję rozszyfrować kod 65 elementu w obudowie SOT-89.Mile widziana nota aplikacyjna.Układ występuje w modułach odbiorczych 433MHz.Za pomoc z góry dziękuję.

    17 Kwi 2015 11:51Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 882

    sony ps-x75 - poszukuje noty aplikacyjnej hallotronu 5gf-ms-07f

    Jeden z hallotronow ma przerwe.Prosba o wskazanie zamiennika elementu o oznaczeniu 5gf-ms-07fCzy w mejsce tych elementow mozna zastosowac czujniki ATS276/277 stosowane w wentylatorach komputerowych.PozdrMichal

    Audio Początkujący 03 Kwi 2021 17:10Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1269

    Nota aplikacyjna układu - MULTISTAR MS88 711192

    szukam noty aplikacyjnej układu MULTISTAR MS88 711192układa pracuje w pilocie. Chciałbym wykorzystać go (pilot) do sterownia innej rzeczy.Szukałem w google ale nie udało mi się.Z góry dziękuję za pomoc

    09 Paź 2016 17:52Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 771

    ST61907 - Poszukuje noty aplikacyjnej

    Witam, jak w temacie, poszukuję noty aplikacyjnej układu ST61709.Pozdrawiam,

    25 Gru 2017 15:01Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 516

    STK412(413)-020(A) - Różnice, noty aplikacyjne

    STK412-020 vs STK412-020ASTK413-020 vs STK413-020AJakie są różnice między poszczególnymi hybrydami?Znalazłem notę kostek STK412 bez literki A, z resztą miałem kłopot - czy chcielibyście podzielić się notami aplikacyjnymi powyższych układów?

    Audio Szukam 17 Gru 2018 23:03Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 366

    UL1212, UK1213 szukam noty aplikacyjnej.

    Przypadkowo w swoich zapasach znalazłem uklady jak w temacie.Nie mogę jednak nigdzie znaleść do nich aplikacji. Może ktoś z Kolegów coś takiego posiada, lub info w jakim odbiorniku rzdiowym one kiedyś pracowały.Dziekuje

    25 Kwi 2020 16:40Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 450

    [Praca] Poszukuję Noty aplikacyjnej dowolnej matrycy LCD do TV

    Dzień dobry, witam Wszystkich zainteresowanych techniką przesyłania informacji wizyjnej od źródła do miejsca zobrazowania, czyli matrycy LCD w TV. Pomoc, o którą proszę powinna mi umożliwić dokładne rozpoznanie pracy Interface między płytą główną a matrycą. Wiem jak działa Intreface w komputerach ale...

    TV Bazar 19 Sty 2022 20:52Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 219

    BaudRate w ATTiny a dane w nocie aplikacyjnej?

    mam kolejny mini problem...ustawiam sobie prędkość trnasmisji w ATTiny2313, tzn dokładnie z noty aplikacyjnej biorę dane do UBRR (H i L), ustawiam ilość bitów - 8, 1 bit stopu, bez parzystości... i wszystko jest super jak ustawiam UBRR dokładnie z notą dla prędkości np 9600 lub 19200...

    10 Lis 2006 20:54Odpowiedzi: 14 Wyświetleń: 4288

    [L6920DB] kontrola wyładowania bateri, nie działa wg noty?

    Witam, zmontowałem zasilacz na bazie przetwornicy L6920DBWydaje mi się, że jest błąd w nocie aplikacyjnej, lub brakuje schematu połączeń dla konfiguracji z kontrolą wyładowania baterii, bo wyjście /LBO powinno być podłączone do nóżki /SHDN no i oczywiście podciągnięte do plusa. Czy dobrze myślę...

    02 Mar 2012 15:13Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2542

    Poszukuję moty aplikacyjnej czujnik ciśnienia Gefran MEO-5-M

    Witam serdecznie.Poszukuje noty aplikacyjnej lub innych informacji na temat czujnika ciśnienia firmy Gefran model MEO-5-M-B35D-1-4-0 XMB01Wtyk jego jest 5pinowy i potrzebna jest informacja o jego podłączeniu albo też jakaś dokumentacja układu pomiarowego z tym czujnikiem.

    Automatyka Przemysłowa 20 Mar 2007 13:08Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 1871

    Schemat aplikacyjny UC 3843 spawarka HANDY S 10

    Noty aplikacyjne do tego układu są tu:Pozdrawiam.....

    29 Sie 2007 11:09Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1822

    Noty katalogowe mikrokontrolerow....

    A motorola niedawno robiła jakąś modernizację na swoich stronach i z tego, co pamiętam dostęp do not katalogowych i aplikacyjnych wymagał rejestracji, a i tak nie wszystko jest w nowej bazie (szukałem kiedyś jakiejś noty aplikacyjnej z MC3362 (AN980 z tego, co pamiętam) i nie ma!, jakby ktoś miał, to...

    04 Sty 2005 01:10Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 2009

    Thomson 51 mt 11 Tx - schemat STK 6865H potrzebna nota

    Witam! Szukam dwóch rzeczy:1 schematu do telewizora Thomsom 51 mt 11 tx2 noty aplikacyjnej do układu STK 6865H wiem tyle, że jest to ukł. do sterowania silników I-Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny.

    09 Lip 2005 11:49Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 684

    Szukam noty do procesora Motoroli SC426213CFN

    Poszukuje noty aplikacyjnej a w ostatecznosci opisu wyprowadzen procesora Motoroli o oznaczeniach SC426213CFN. Byc moze ktos ma jakis stary katalog Motoroli gdzie jest on opisany. W internecie znalazlem jedynie odnosniki do ofert hurtowych sprzedazy za oceanem. 28 Cze 2006 21:49Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 580

    Co to za element? Szukam noty katalogowej.

    podałem Ci link do noty aplikacyjne SI4892 i to Ci nie wystarczy?pewnie to samo google by też wypluło

    Początkujący Serwisanci 24 Lut 2007 01:04Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 1129

    Szukam noty układu AK4526AVQ

    Szukam noty aplikacyjnej układu scalonego AK4526AVQ.Dodam tylko, ze układ ten pracuje w amplitunerze kina domowego ONKYO TX-DS575.

    01 Cze 2007 10:19Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 714

    Wzmacniacz klasy D z noty PHILIPS UM10155

    Zabrałem się za konstrukcję tego wzmacniacza. Sprawdziłem noty aplikacyjne tranzystorów, zmieniłem je na bardziej "ludzkie" i projektuje PCB w wersji dla elementów przewlekanych. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym wzmacniaczem i jego parametrami i ewentualnymi kaprysami? Czy rdzeń dławika z zasilacza...

    13 Gru 2008 19:26Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1533

    Wyświetlacz PVC400201P, brak noty katalogowej.

    Posiadam wyświetlacz lcd 2x40 znaków. Symbol to PVC400201P. Szukałem w google jakiejś noty aplikacyjnej itp. opisu i nic nie mogę znaleźć.Ma on złącze 14 pinowe i osobno zasilanie podświetlenia.Na pcb są 3 układy scalone, ale co to jest to nie wiem, bo są z zewnątrz zalane czarnym tworzywem...

    12 Lut 2011 19:56Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 732

    nota katalogowa lampy IW - 18

    Witam, potrzebuję rozpisu pinów lampy IW - 18. Od którego rozpoczyna się liczenie nóżek? Jest on jakoś opisany? Może ma ktoś notę aplikacyjną tej lampy (najlepiej w języku Ang. ). 31 Maj 2014 08:43Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 993

    Przetwornica AC/DC dobór transformatora zgodnie z notą katalogową

    Przeglądam dokumentacje różnych układów do przetwornic impulsowych.Napotkałem taką: TNY278Zauważyłem, że nie we wszystkich notach aplikacyjnych jest podany konkretny model transformatora.Czym się kierować przy doborze takiego elementu w przypadku, gdy nie ma informacji w nocie...

    06 Lut 2020 13:24Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 570

    UL1405 schemat aplikacyjny

    Witam. Jestem w trakcie tworzenia projektu opartego tylko na starych półprzewodnikach i jednym z nich jest UL1405. Problem jaki mam to schemat aplikacyjny. W załączniku ul1405-1 częśc schematu z amatora a w załączniku ul1405-2 z noty katalogowej. Schematy róznią sie. Chodzi mi o to czy stosować dwójnik...

    16 Gru 2008 13:41Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 4762

    Układ aplikacyjny Wzm. operacyjnego

    Gdzie mogę znaleźć w 100% działający układ aplikacyjny wzm. oper. lm2904d? Przeglądałem noty katalogowe, zmontowałem układ wedłóg wskazówek... i nic. Czy ten W. O. (lub ogólnie W. ) wymagają jakichś specjalnych warunków pracy? Jakichś innych "rzeczy" aby działał poprawnie?. Proszę o jakąkolwiek pomoc(opis,...

    08 Wrz 2005 13:43Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1296

    Noty katalogowe

    ogólnie biorąc nie ma jakiejś zasady jak czytać notyNajczęściej wygląda to takspecyfikacja produktuschemat aplikacyjnyOpis schematu z uwzględnieniem podzespołowPrzeróki aplikacji tzw. roboczeCharakterystyki

    20 Paź 2005 16:23Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1167

    Poszukuję noty katalogowej uP1504T - przetwornica DC-DC step down

    Poszukuję noty katalogowej dla przetwornicy uP1504T (DC-DC typ: step down, obudowa PSOP8).[url=]LinkKonkretn... chodzi o schemat aplikacyjny na podstawie którego, można sprawdzić pozostale elementy na PCB. Nic użytecznego w Internecie nie udało mi sie dotad znależć....

    21 Sty 2022 17:10Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 162

    Moduł w. cz. M57706. Szukam schematu aplikacyjnego.

    Witaj,A nie powinno byc odwrotnie?, wg katalogu 1 nozka to wejscie, poza tym nie ma nozki masy (jest na radiatorze) głowne pytanie jakie maxymalne napiecie moge podac na nozke zasialnia pierwszego. Zakładam ze powinno byc nizsze od napieca dla koncowego stopnia i zasila ono stopien pierwszy.W zalaczeniu...

    Radiotechnika Serwis 13 Sty 2006 19:02Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 942

    WzmacniaczTDA 2005s z notki aplikacyjnej-co gdzie podłączyć?

    Masz notę aplikacyjną układu i pytasz o zasilanie? Nota aplikacyjna podaje dopuszczalne wartości napięć zasilających, więc daj takie aby nie przekraczało wartości dopuszczanej... Moc zasilacza, mniej więcej 1, 5 - 2X większa od mocy wzmacniacza.Wejścia i wyjścia? Przecież sam zamieściłeś rysunek na...

    05 Maj 2008 14:10Odpowiedzi: 21 Wyświetleń: 2109

    pcf8576-szukam notek aplikacyjnych lub pomocy

    Nie uważam abym był cyniczny bo po prostu nota Philipsa dość dokładnie wykłada o co chodzi. W zasadzie są tam wszystkie informacje niezbędne do odpalenia tego scalaka. Chyba że kolega spodziewał się np. gotowej biblioteki np. dla avr-a.

    13 Sty 2015 11:08Odpowiedzi: 15 Wyświetleń: 2604

    TA 7405P - poszukuję schematów aplikacyjnych i datasheets

    Jeśli chodzi o notę katalogową, to mam tylko to, co w załączniku.

    16 Lip 2018 16:38Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 306

    Nota katalogowa do układu STK056A firmy Sony

    Ma ktos schemat aplikacyjny do takiego uklady, zeby zbudowac prosty wzmacniacz stereo?

    27 Sty 2006 09:36Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1218

    Str-z2012. Czy dysponuje ktoś notą katalogową?

    Płyta zasilacza, w którym ów układ zastosowano jest sprawna.Układ aplikacyjny na płycie jest dość skąpy, z czego wnioskować można, że reszta (również tranzystor kluczujący) znajduje się wewnątrz kości.Planuję niewielką modyfikację stąd potrzeba zapoznania się ze schematem ideowym, który niestety...

    Drukarki, ksero Profesjonalne 31 Mar 2007 15:32Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 936

    Nota, standard LTE (3GPP release 8)

    Nie wiem do jakiego działu ten temat się nadaje, więc piszę tutaj. Jeżeli, to błąd prosiłbym moderatora o przeniesienie go do bardziej odpowiedniego działu forum.Chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o działaniu standardu LTE (od warstwy fizycznej aż po aplikacyjną). Czy istnieje jakaś...

    20 Lip 2014 12:36Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 684

    TA7161P - Nota katalogowa lub opis układu

    czy ktoś z szanownych użytkowników forum posiada PDF do układu Sanyo TA7161P? Wiem jedynie że jest to CTV PAL Chroma Demodulator ale nie znam schematu aplikacyjnego ani żadnej dokumentacji. 29 Lis 2018 10:54Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 201

    ICL7106 w zasilaczu czterokanałowym zapalił wszystkie segmenty wyświetlacza

    pin 37 - TEST, jest zapewne w stanie wysokim.Nie zwieraj z masa! tylko usun polaczenie z +Ucc.czasami wg. noty aplikacyjnej to wyjscie jest uzywane jako Backplane LCD voltage wspolnie z BP 21, wtedy "wisi tu" jakos maly Mosfet. 09 Lut 2023 13:56Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 165

    Jak czytać karty katalogowe? Część 9 tranzystory bipolarne dużej mocy

    W Odpowiedź na powyższy problem jest prosta - musimy wybrać większy tranzystor. Jak łatwo sobie wyobrazić element w obudowie TO-92 nie jest w stanie rozproszyć zbyt dużej mocy, więc między innymi dlatego musimy sięgnąć po fizycznie większy element. Takowy będzie w stanie lepiej rozpraszać ciepło...

    27 Cze 2018 17:39Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2745

    [Sprzedam] Układy CS4328 CS5390 SSM2161 i inne audio

    Witam, do sprzedania mam układy z wylutu z profesjonalnego sprzętu pro-audio.Układy sprawne, wylutowane za pomocą profesjonalnej stacji hot-air.- CS4328 - 1szt. - wysokiej jakości D/A 18 bit delta-sigma z wyjściem napięciowym opracowany przez Cirrusa we współpracy z Meridianem - 90zł/szt....

    Elementy elektroniczne Bazar 27 Lip 2017 10:42Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1683

    UART i atmega16, błędne odczytanie klawiszy.

    ten schemat może być prawidłowy przy założeniu, że kabel do transmisji RS232 ma zrobione przekrosowanie pomiędzy nóżkami 2 i 3 jeśli chodzi o jego bydwa końce.... jeśli jednak stosuje się taki typowy kabel RS232, jaki można kupić w dowolnym sklepie, gdzie wewnątrz wszystkie nóżki są połączone jeden...

    08 Maj 2008 20:54Odpowiedzi: 31 Wyświetleń: 3424

    Uruchomienie CCFL ze starych monitorów i nie tylko, DIY lampka świetlówkowa

    Witajcie, pokażę tu w praktyce różne zasilacze podświetlenia CCFL Seria o uruchamianiu modułów/częsci z elektrośmieciW podobnym klimacie napisałem już nieco tematów; oto niepełna lista:Tematy przedstawiają bardzo proste, ale też "fajne" sposoby na jaki początkujący czy też amator może wykorzystać...

    Wnętrza urządzeń 08 Lut 2023 16:14Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 1875

    Problem z wlutowaniem LM358 / KA358

    Mam problem:Buduję układ a serii AVT 1281 i teraz chciałem wmątować układ scalony i "kupa" bo nie wiem jka są 2 możliwości można go wmątować normalnie lub obrucić o 180 stopni i też będzie pasował, jest niby na to sopsób jest takie wcięcie na układzie scalonym i na płytce też jest narysowane wtedy...

    17 Paź 2004 12:02Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2740

    Sterowanie głowica TV Philipsa

    Witam potrzebuję dość pilnie informacji jak sterować głowicą telewizyjną Philipsa FI1256 w załączniku jest do niej nota aplikacyjna. Dodam również że jest to to samo co FM1246 tylko bez radia (no prawie to samo - bo obliczanie podzielnika jest niby takie samo a jednak różne:))Z tym że nie chodzi mi...

    11 Gru 2004 22:52Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1611

    Jaki jest prawidłowy układ połączeń aplikacji MOC3021+BT136

    Uruchomiłem układ sterowania 4 triakami + 89s52 wszystko działa prawidłowowo ale chciałem skonsultować nieścisłość.Układ nie wyzwalał triaka do momentu gdy układ połączeń odpowiadał nocie aplikacyjnej MOC3021.Układ zaczał pracować prawidłowo gdy zamieniłem miejscami rezystor 470R oraz kondensator...

    07 Lis 2008 19:14Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 18954

    Wzmacniacz - Lewy kanał "charczy"

    by naprawiać jakiekolwiek urządzenie najpierw trzeba wiedzieć jak działa i z czego się składa-najprościej wzmacniacz to zasilacz, przedwzmacniacz/e i końcówka mocy-podstawowa sprawa to zdobycie schematu - jeśli jest to nie możliwe należy zdobyć noty aplikacyjne elementów które są we wzmacniaczu...

    26 Lip 2007 19:59Odpowiedzi: 29 Wyświetleń: 4252

    Drivery mosfetów i PWM skąd czerpac wiedzę

    Dobrym źródłem wiedzy są noty aplikacyjne producentów MOSFETów, najlepiej kilka przeczytać od kilka bo rózni producenci prezentują rózne podejście i "ukrywają" inne fakty. Książki która by opisywała sprawę od praktycznej strony tak jak te noty aplikacyjne jescze nie spotkałem, a książek gdzie opisują...

    05 Sty 2016 11:08Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 822

    Pudełko dezynfekujące UVC

    Jest to proste urządzenie do naświetlania promieniami UVC, wyposażone w świetlówkę Osram Puritec HNS S 7W. W aktualnej sytuacji epidemicznej przyda się do dezynfekcji maseczek lub innych przedmiotów (trzeba je obracać), a elektronikom do kasowania pamięci EPROM (z okienkiem). Wymiary zewnętrzne...

    DIY Konstrukcje 07 Kwi 2021 11:43Odpowiedzi: 15 Wyświetleń: 3153

    Statecznik elektroniczny 150W BRILUM GMH-150E - wnętrze i teardown

    Witajcie moi drodzy.W dziale "Wnętrza urządzeń" pojawił się niedawno temat o stateczniku elektronicznym 2x36W Tridonic PC T8 TEC, przeznaczonym dla dwóch świetlówek. Dla porównania zdecydowałem się przedstawić tu nieco inny statecznik, też elektroniczny, ale tym razem o mocy całe 150W. Czy...

    31 Mar 2022 12:13Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1602

    Programowanie AVR poprzez ISP (DAPA z uisp) z optoizolacją LPT

    Udało mi się w końcu trafić na szczegółowy opis przebiegu programowania poprzez ISP w tych notach aplikacyjnych Atmela:Rzeczywiście, RESET przez rezystor 10k jest do Vcc podłączany, a w takim razie układ z poprzedniego postu z darlingtonem, który potestowałem i symulowałem nie sprawdzi się, jeśli...

    Mikrokontrolery Początkujący 21 Lip 2012 00:58Odpowiedzi: 46 Wyświetleń: 12152

    Samsung T200HD - Gaśnie podświetlenie kikanaście/dziesiąt sekund od właczenia.

    Witajcie.Znajoma podrzuciła monitor z TV - Samsung T200HD - rocznik 2008. Monitor krótko po włączeniu traci podświetlenie. Nie są to dwie sekundy, jak w większości opisywanych tematów. Może świecić pół minuty, minutę, różnie.Zasilacz z inwerterem to PWI2204ST(A) rev 1. 0 (lub BN44-00177D rev 1. 1...

    Monitory Początkujący 28 Lis 2018 21:36Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 2247

    [STK200] Obniżamy napięcie

    Podziwiam historię tego całego tematu - jest ona szczególna. Pokazuje jak - nie - należy się uczyć. Albo jak dokonać samozniechcęcenia się do elektroniki.Chodzi o tak prostą rzecz jak stabilizator na popularnym 7805. I okazuje się, że pomimo tysiąca pytań autora, tysiąca już rysunków z pytaniem jak...

    23 Gru 2008 22:26Odpowiedzi: 17 Wyświetleń: 1412

    Sterowanie natężeniem światła świetlówki.

    Lepiej kup.Ale żeby nie było to:Jeżeli połączysz datasheet tego UpDate:A tu masz kompletny schemat z wejściem 1-10V A na końcu tej noty masz link do oprogramowania IR do obliczania Balastów.

    Elektryka Światło i Oświetlenie 13 Cze 2011 22:24Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 3293

    Tda 7294. Największa moc:)

    Zobacz w nocie aplikacyjnej układu. Pozatym aby w pełni wykorzystać moc to przedewszystkim odpowiedni zasilacz o odpowiedniej wydajności prądowej to jest najważniejsze jeśli chodzi o wydajność mocową.Według noty aplikacyjnej odp. dlaRL = 8OHM; VS = ±38V prąd wyniesie 9, 5ARL = 6OHM;...

    03 Wrz 2006 11:28Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 777

    DS18B20---- rozdzielczosc??

    Kolego Granat:)Dla Twojej informacji zacytuję Ci fragmenty noty aplikacyjnej układu DS18B20"MEMORYThe DS18B20’s memory is organized as shown in Figure 7. The memory consists of an SRAMscratchpad with nonvolatile EEPROM storage for the high and low alarm trigger registers (TH and TL)and...

    03 Wrz 2006 20:05Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 2917

    Projekt Przetwornicy od podstaw 12V-> +-70VDC 1000W

    OK. Kończymy z SENSEFET-ami:-)Brałem pod uwagę konstrukcję SENSEFETA ale katalog nie podaje parametrów rezystancji składowych dla IRCZ44 i założyłem bardziej korzystny stosunek rezystancji z uwagi na niskie napięcie Uds(max).Niestety kiedy później (już dzisiaj) odniosłem swoje szacunki do podobnych...

    22 Lut 2011 00:12Odpowiedzi: 1268 Wyświetleń: 315069

    74244 - jak podłączyć bufor?

    Czy 7V zasilania dla tego układu to nie za dużo? Według noty aplikacyjnej jest to 5V (standard TTL) ± 5%, czyli 5, 25V maksymalnie.W podanej nocie aplikacyjnej masz tzw. "tabelkę prawdy", gdzie masz rozpisane poszczególne stany logiczne na wejściach i wyjściach układu w zależności do stanu na wejściu...

    03 Lut 2009 19:38Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1778

    Problem - detektor emitowanego sygnału

    Wzmacniacze lock-in to interesujący temat, sam trochę przeszukiwałem internet w poszukiwaniu informacji o takich konstrukcjach, są szanse na uzyskanie bardzo wąskiego pasma i pomiary znacznie poniżej poziomu szumów.Najwięcej dowiedziałem się not aplikacyjnych fabrycznych wzmacniaczy, w skrócie są...

    20 Kwi 2013 14:52Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 1887

    Źródło stałoprądowe do diod LED z układem przetwornicy DC-DC

    W poniższym artykule opisany jest projekt źródła stałoprądowego. Poprzedni artykuł autora traktował o wykorzystaniu źródła stałoprądowego opartego o układ LM317, które to nie działało tak dobrze, jak się tego spodziewano - dzięki pomocy czytelników udało się jednak stworzyć lepszy projekt. Autor...

    DIY Zagranica 18 Maj 2013 12:33Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 33597

    Nie mogę znaleźć schematu. Czy wie ktoś jak odpalić?

    Nie trzeba nic demontować tylko poszukać noty aplikacyjnej układu scalonego znajdującego się na płytce drukowanej. Jest to sterownik tego silniczka. Patrząc na złącze znajdujące się na płytce drukowanej to dwa styki to może być zasilanie silniczka, a dwa kolejne sterowanie, np. kierunek obrotów, aktywacja,...

    25 Lis 2015 08:04Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 4299

    Generator VCO 0-10V liniowy

    Przeczytaj notę aplikacyjną AN-14 Jim'a Williams'a masz tam kilka rozwiązań konstrukcyjnych przetworników V->f, a że autor był inzynierem aplikacyjnym Linear Technology to budował na elementach które produkuje LT, więc są bibliotekach LTSpice.Przetworniki V->f różnych konstrukcji pojawiaja sie też...

    16 Kwi 2016 14:04Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 918

    Avr studio, pisanie programu i legalnosc

    Do każdej noty aplikacyjnej jest dołączona licencja. Zazwyczaj mówi ona, że można używać kodu do celów komercyjnych, a autor nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez kod ani za błędy.A więc nie przejmuj się ograniczeniami licencji. Musisz mieć jednak na uwadze to, że sporo (większość? )...

    23 Lip 2022 09:54Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 462

    7 (+2) sposobów na pomiar temperatury

    Wśród projektów dla początkujących elektroników' wszelkiej maści termometry i termostaty były swego czasu bardzo popularne. Łatwo się je teraz realizuje z użyciem mikrokontrolerów, a proste termostaty do wentylatorów przydają się na przykład do budowy wzmacniaczy audio i zasilaczy warsztatowych...

    Poradniki Elektronika 25 Paź 2022 16:06Odpowiedzi: 37 Wyświetleń: 3519

    Programowanie FPGA w trakcie startu urzadzenia...

    Wszystko czego potrzebujesz jest w notach katalogowych. Zajrzyj dodatkowo na stronę Xilinx'a za notami aplikacyjnymi.Ja swojego Spartana 3 ustawiłem w tryb Slave SPI i ładowałem po sprzętowym SPI bezpośrednio z wewnętrznej pamięci programu (X2S200 to 128KB danych). Nie wiem jak to jest w S2, ale...

    Programowalne układy logiczne 22 Sie 2007 11:16Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1080

    Telefoniki i ich myszykiszki czyli obsługa kamer i procków.

    Chyba pomyliłeś datacheeta (notę katalogową) z notą aplikacyjną.Mółg bym Ci to wybaczyć ale sam na poczatku się uparłeś żeby znaleść DATASCHEETA, a po podaniu linka do NOTY APLIKACYJNEJ próbujesz wcisnąć nam kit że to jest datasheet. Boli mnie że robisz z nas głupszych niz jesteśmy.Dodano po...

    Smartfony Serwis 07 Lis 2007 17:24Odpowiedzi: 45 Wyświetleń: 3503

    Wzmacniacz 150W TDA7294 o przyzwoitych parametrach

    Czesc.Mowi sie ze nie ma nic prostrzego jak zlozyc aplikacje TDA7294.No i zlozylem. Ale problem wielki mam.Otoz.zrobilem plytke w eagle ( w zalaczniku) wg schematu z noty katalogowej tej kostki( takze czesc noty w zalaczniku).Nie powiem zagralo bez wiekszych problemow. Podlaczone do komputera...

    26 Mar 2012 09:17Odpowiedzi: 962 Wyświetleń: 285642

    atmega16 buzzer obciążęnie portu

    zaraz zaraz, kolego nobisz -> chcesz powiedzieć, że masz przed oczami notę aplikacyjną PDF do procka ATmega16 oraz notę aplikacyjną PDF do swojego Buzzera (lub podobnego)...... i nie możesz znaleźć informacji o które pytasz????? - no to raczej ja powiedziałbym, że ty piszesz nic nie wnoszące posty(nawet...

    28 Paź 2008 17:32Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 1372

    Budowa radia na głowicy 2645A01U

    Teraz znając układ scalony, na którym jest zbudowana głowica to już 20-30% sukcesu.Kolejnym etapem jest narysowanie schematu głowicy na podstawie noty aplikacyjnej TDA1575T, która jest tutaj:Przejrzałem na szybko notę aplikacyjną (Ty też ją zobacz) i stwierdzam, że układ jest w miarę prosty....

    Radiotechnika Początkujący 13 Paź 2009 18:00Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 4788

    Dobór elementów do aplikacji LTC4010

    Mam problem z uruchomieniem ładowarki NiMH na układzie LTC4010. Schemat ładowarki taki jak na pierwszej stronie noty aplikacyjnej.Dodatkowo dodałem diody LED do wyjść "FAULT" i "READY" sygnalizujące stan pracy. Za diodami zainstalowałem diodę 1N5822.Tranzystory to IRLR024ZPBF i IRF9540NSPBFDławik...

    Zasilacze, ładowarki 12 Wrz 2010 23:21Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1038

    Record STM 21 - Sterownik drzwi record STM 21. Co to za półprzewodnik?

    Dzięki kolego! Wg. mnie jest to stabilizator impulsowy(tak zrozumiałem z noty aplikacyjnej) i tak oferuje go wielu sprzedających, ale jak widzę w TME sprzedają go jako przełącznik analogowy(to dziwne no ale może i tą funkcję gdzieś pełni). Nie jestem szpecem z angielskiegokosztuje ok. 20zł.Jest...

    03 Sie 2017 22:39Odpowiedzi: 18 Wyświetleń: 4119

    Systemy synchronizacji zegara dla dużych układów pomiarowych

    Superszybkie systemy pomiarowe wymagają dużej ilości precyzyjnych sygnałów zegarowych, o możliwie niskim poziomie szumu fazowego. Do stworzenia tego rodzaju systemu potrzebny jest szereg elementów toru zegarowego, które połączone ze sobą mogą być w różnych topologiach. Dobór architektury systemu...

    19 Cze 2017 21:04Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1992

    Generator kwarcowy, owertonowy

    Cześć VojtaczekJesli dalej interesuje cię ten układ, to jest to chyba typowy Butler stosowany do generatorów owertonowych.Idąc śladem SA612 zastosowanego w ostatnim Digitalu natrafisz na notę aplikacyjną Sa612, możesz z niej wykorzystać inny generator owertonowy lub zobaczyć kolejne noty aplikacyjne...

    27 Sty 2004 15:29Odpowiedzi: 18 Wyświetleń: 5708

    co to jestZerowanie stanem wysokim i niskim procesora Pomocy

    Nazwa mówi sama za siebie. Zerowanie stanem wysokim odbywa się przez podanie logicznej jedynki a stanem niskim logicznego zera. Dla procesorów które zerowane są stanem niskim najprostrzy układ zerowania polega na podłączeniu kondensatora np. 1uF jedną nogą do masy a drugą do wejścia reset procesora i...

    25 Lut 2004 11:18Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1223

    TDA 7294 & TDA 7293

    było o tym już na elektrodzie sprawdź używając szukaj. Po za tym zobacz na ich notach aplikacyjnych na stronie producenta bądź na stronie z notami aplikacyjnymi.

    10 Cze 2004 10:50Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 3375

    Problem z wlutowaniem układu LM358

    17 Paź 2004 13:10Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 3678

    Zadanie domowe z elektrotechniki I

    Tak w uproszczeniu cha-ka diody w kierunku przewodzenia (brak np napięcia progowego). Tu jest pokazany sposób postępowania.Charakterystyke musisz znaleźć w katalogach bądź w notach aplikacyjnych elementów np. poszukaj na stronach Elfy tam są noty w plikach pdf.Albo weź zasilacz płynnie regulowany...

    18 Lis 2004 17:35Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 1079

    Poszukuje informacji do dokumentacji

    Najwięcej informacji znajdziesz w notach aplikacyjnych, tylko trzeba je tłumaczyć na język polski.www. elenota. prv. pl tu znajdziesz noty aplikacyjne.A gdzie mógł bym znaleść ów noty aplikacyjne ale przetumaczone na polski wystarczy mi do moich układów gdyż właśnie o to mi chodziło:) Byłbym wdzięczny...

    11 Kwi 2005 20:02Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 1545

    Karta multi I/O na układzie NM9835

    Nota aplikacyjna TEGO akurat układu wskazuje wyraźnie, że jest tylko jeden port równoległy. Zatem nie da się aktywować nieistniejącego portu.A co do dwóch portów równoległych, to spojrzyj na inną notę aplikacyjna z tego samego źródła:

    Komputery Hardware 25 Lis 2008 19:45Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 2215

    DS1820 w delphi lub Pascal

    1. Wchodzimy na strone producenta2. Szukamy w notach aplikacyjnych3. Znajdujemy dokładna precyzyjny opis4. Albo przepisujemy z noty aplikacyjnej gotowe procedur (pascal/dos) albo opieramy się na przykładach do delphi i używamy TMEX API.

    Programowanie 14 Lis 2005 07:52Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 2813

    Atmega8 -kwarc wewnętrzny, zewnętrzny, mierzenie czasu

    Mam trochę pytań. Miło by było gdybyście zechcieli odpowiedzieć (proszę o wyrozumiałość). Przeglądałem już forum, przeglądałem też notę aplikacyjną. Dowiedziałem się że np. dla kwarcu od 3-8Mhz należy ustawić fusebity (dobrze mówię?? ) na 111 lub na innym podłączeniu (z tabeli 7 str. 27 -nota aplikacyjna...

    29 Sie 2005 03:33Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 4151

    Zasilanie do LM 3886. Do jakiego napięcia odwinąć transformator?

    Jak wynika z noty aplikacyjnej, to suma napięcia plus i minus maksymalnie może wynosić 84V pod obciążeniem. Masz tu notę aplikacyjną tego układu: 14 Mar 2006 22:33Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1145

    Robię tuner ze schamaty EP 7/2005. AVT-436.

    Cześć.Co stoi na przeszkodzie, by sprawdzić w nocie aplikacyjnej układu?Jeżeli masz schemat urządzenia i notę aplikacyjną, to chyba problemu nie powinno być.Tu jest nota:p. s. Układ jest dedykowany do p. TV, ale jak ktoś lubi... :)

    09 Cze 2006 14:46Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1005

    TDA7294S? Czy spalą się po zmostkowaniu?

    Gdyby Kolega się pofatygował i zajżał do noty aplikacyjnej to wszystko nabrało by jasności:)TDA7294 może pracować w mostku.Przykład jest podany na stronie 13 tego dokumentuPozdrawiam i zycze powodzenia.P. SW razie problemów prosze pisać śmiało.Tylko denerwuje mnie powtarzanie nie...

    18 Sie 2006 10:56Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 677

    ADuC7026 programowanie flash'a

    Jak narazie to sa dwie mozliwosci:1) Masz wersje programowana przez I2C, a nie przez RS232 (oznaczenia z literka " I " na koncu - ADuC70xxBxxxxx I, nota aplikacyjna: [url=]AN-806: I2C Download Protocol for ADuC70xxBCPZxxI Models)2) Zle przeprowadzasz procedure wprowadzenia uC w stan wgrywania...

    18 Wrz 2006 21:36Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 1821

    DS18B20 i DS2405. Jak powiązać programowo?

    Na początek polecam [url=] notę aplikacyjną 244 i [url=] notę aplikacyjną 148 Maxima.Na linii 1-wire można "zapiąć" wiele nód (układów w trybie slave). Różnica w komunikacji polega tylko na tym że trzeba identyfikować każdy z układów po specjalnym adresie (zwanym "64-bit serial code"), czyli...

    20 Paź 2006 19:01Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1232

    Dopasowanie anteny 433 Mhz

    Czy mogę zrobić tak: załóżmy, że miałbym dostęp do wektorowego analizatora sieci, czy jeśli podłączę go w miejsce modułu i zmierzę impedancję ścieżki + anteny, a poźniej dobiorę elementy LC tak, żeby zmienić impedancję to będzie to działać?Zmierzenie impedancji "ścieżki+anteny" nie załatwia sprawy....

    07 Gru 2007 03:04Odpowiedzi: 21 Wyświetleń: 6866

    Co to za tranzystor? Oznaczenie MJE13007. Czym zastąpić?

    Tranzystor kluczujący bipolarny NPN - standartowo wykorzystywany w zasilaczach komputerowych ATX. Nota aplikacyjna:Nie wiem czy jest sens podmieniać czymkolwiek, skoro nowy kosztuje poniżej 2 zł a parametry ma trochę wyśrubowane. Zamówić możesz np:Jeżeli się zdecydujesz podmieniać, to zwróć...

    09 Sty 2007 21:20Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2999

    regulator napięcia str54041

    czesc mam taki układ scalony o nazwie str54041na elenocie znalazłem jego note aplikacyjna pisałao tam ze jestto regulator napięcia (hybrid Voltage reguloator)czy pomogli byście mi zaaplikowac ten układ?? te wykrey z noty katalogowej nie muwią mi zawiele a chciałbym zrobić zasilacz z regulacją napięcia...

    04 Lut 2007 23:09Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1741

    pytanie o architekture mikrokontrolerow...

    Lukasz Baj napisał:"Architektura Von Neumana to taka, gdy pamiec danych i programu znajduje sie w tej samej przestrzeni adresowej"wystarczy sięgnąć do noty aplikacyjnej 8051 i zobaczyc ze sam zaprzecza swoim słowom podając jako przykład ten procesor 8051 razem z rodziną AVR) - składam to na karb...

    11 Mar 2007 15:34Odpowiedzi: 15 Wyświetleń: 4301

    Przetwornica 230V~/2x50V 500W

    z atx odposc sobie, Nota aplikacyjna sg3525/24 i do dziela!Dodano po 3z atx odposc sobie, Nota aplikacyjna sg3525/24 i do dziela!

    05 Maj 2007 21:23Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1447

    Sterowanie wentylatorem z trzecim wejściem PWM

    Według tego co podaje PAPST sterowanie obrotami może odbywać się napięciowo lub impulsowo w zależności od typu. Wentylatory z wejściem PWM typu A sterujesz napięciem od 0-5V. Dla wejścia PWM typu P wentylatory akceptują impulsy prostokątne a obroty są proporcjonalne do częstotliwości. PWM typu P sygnał...

    10 Paź 2007 22:05Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 3984

    TDA5051A transmisja - zasięg?

    Witam, wykonałem modemy w oparciu o układ TDA5051A i schemat aplikacyjny z noty producenta (rysunek 23) - z separacją galwaniczną po stronie zasilania, separacja po stronie transmisji (na trafo C&D 78250V) i ze wzmocnieniem sygnału na BC547B.Pytanie? - kiedy obydwa modemy podłączone są do instalacji...

    DSP i Transmisja 01 Lis 2007 02:43Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 992

    RS 232 na 485 full duplex z optoizolacją Prosze o pomoc

    Jest coś takiego jak RS485 czteroprzewodowy i w prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym urządzeniu masy nie trzeba ciągnąć więc zostają 4 druty.moze poparł byś ten wywód jakąś notą aplikacyjną albo innym zródłem, wszyscy byśmy sie czegos nauczyli. Było by to na miarę bardzo dużego odkrycia w stosowaniu...

    19 Lut 2008 07:56Odpowiedzi: 20 Wyświetleń: 5643

    Zasilacz z "Jabel J-020" pali rezystor.

    Prąd możesz pobierać, nie większy niż Ic tranzystora.Z noty aplikacyjnej wynika, że 25A, w szczytach, na bardzo mały czas 40A.Oczywiście nie zapomnij o chłodzeniu go:)Zerknij do noty aplikacyjnej. 19 Lut 2009 14:44Odpowiedzi: 33 Wyświetleń: 7352

Oferowane treści obejmują wskazówki i porady, praktyczne doświadczenia, aż po ambitne opracowania techniczne dotyczące poszczególnych aspektów naszych rozwiązań. Na pierwszym planie są tu przykłady z codziennych zastosowań i ich opisy.

Noty aplikacyjne odnoszą się głównie do zastosowania komponentów MICROSENS generacji (G6). Oprócz obecnej serii Micro Switch i Industrial Profi Line G6, MICROSENS G6 obejmuje również agenta zarządzającego MSP1000 Optical Transport Platform.

Uziemienie przełączników MICROSENS

Niniejsza nota aplikacyjna stanowi dodatek do instrukcji instalacji przełączników MICROSENS G6 z zasilaniem 48/54 V DC i zasilaniem zewnętrznym. Opisuje ona środki, które należy podjąć, aby dostosować zasilanie DC, przełącznik PoE i podłączone urządzenie PD do tego samego poziomu uziemienia. Dokument dotyczy wszystkich przełączników MICROSENS Micro Switch oraz wszystkich przełączników przemysłowych MICROSENS z rodzin produktów PL, PL+, PLM, PLR i PLR 10G.

Podstawowa konfiguracja urządzeń G6

Niniejsza nota aplikacyjna zawiera opis podstawowych czynności konfiguracyjnych, które są zazwyczaj niezbędne do skonfigurowania przełącznika MICROSENS G6 do pracy. Wyjaśnia ona również podstawowe koncepcje przełączania sieci i prowadzi krok po kroku przez przykładowe konfiguracje, wykorzystując praktyczne scenariusze. Opiera się ona na informacjach zawartych w podręczniku szybkiej instalacji, dostarczanym wraz z każdym urządzeniem MICROSENS G6. Obecna wersja tego dokumentu została rozszerzona o treść noty aplikacyjnej "Podstawowa konfiguracja urządzeń G6 - automatyczna konfiguracja DHCP" (patrz rozdział 2. 5).

Podstawowa konfiguracja urządzeń G6 - automatyczna konfiguracja DHCP

Niniejsza nota aplikacyjna została wycofana. Jej treść została włączona do noty aplikacyjnej "Podstawowa konfiguracja urządzeń G6".

Korzystanie z RADIUS w urządzeniach G6

Niniejsza nota aplikacyjna pomaga w konfiguracji i obsłudze funkcji RADIUS w przełączniku MICROSENS G6. Wyjaśnia ona podstawową koncepcję RADIUS, a następnie koncentruje się na poszczególnych aspektach RADIUS.

Konfiguracja VLAN w urządzeniach G6

Niniejsza nota aplikacyjna pomaga w konfiguracji i obsłudze funkcji VLAN w przełączniku Microsens G6. Wyjaśnia ona podstawowe pojęcia związane z VLAN, a następnie prowadzi przez odpowiednie kroki konfiguracji opcji i parametrów VLAN za pomocą trzech udokumentowanych przykładów konfiguracji.

Niniejsza nota aplikacyjna składa się z kilku udokumentowanych przykładów konfiguracji, w tym konfiguracji przełącznika MICROSENS G6 jako bramy AVAYA Fabric Attach.

Używanie protokołów redundancji z urządzeniami G6

Niniejszy dokument przedstawia kroki konfiguracyjne, które są zwykle potrzebne do skonfigurowania protokołów redundancji do obsługi sieci redundantnych.

Dokument prowadzi również krok po kroku przez przykładowe konfiguracje (jedną lub więcej), wykorzystując scenariusze praktyczne. Opiera się on na informacjach zawartych w Podręczniku szybkiej instalacji dostarczanym z każdym urządzeniem MICROSENS G6 oraz dokumencie "Product Manual Firmware, Generation 6", który jest dołączony do każdego archiwum oprogramowania i może być również pobrany z paska nawigacyjnego Web Managera za pomocą łącza "Documentation". Dodatkowo, aby skorzystać z niniejszej noty aplikacyjnej, wymagana jest wcześniejsza znajomość podstaw sieci IP i wirtualnych sieci LAN.

Migracja SEEmiles do NMP

Celem niniejszej noty aplikacyjnej jest dostarczenie klientom MSP1000 wskazówek dotyczących migracji z oprogramowania zarządzającego SEEmiles do MICROSENS NMP (Network Management Platform). NMP oferuje zaawansowane funkcje zarządzania dla sprzętu MSP1000 (wcześniej nazywanego "TeraMiles") i służy jako ujednolicony interfejs łączący bezproblemowo komponenty transmisji optycznej sieci z komponentami Ethernet. Dlatego też zdecydowano się wybrać NMP jako wszechstronny i przyszłościowy Network Managament System, na którym skupimy nasze działania. Niniejszy przewodnik po migracji pomaga użytkownikowi w rozpoczęciu pracy, opisując typowe zadania związane z zarządzaniem na nowej platformie oraz wskazując różnice strukturalne obu systemów.

Serwer terminali G6

Od wersji oprogramowania sprzętowego v10. 6 przełączniki MICROSENS Generation 6 (G6) posiadają funkcję wewnętrznego serwera terminali. Funkcja ta rozszerza możliwości przełączników G6 o integrację pojedynczych urządzeń szeregowych z infrastrukturą sieci LAN. Przełącznik G6 pracujący w trybie serwera, klienta lub wirtualnego portu COM umożliwia realizację szerokiej gamy aplikacji przekształcających komunikację LAN w komunikację danych szeregowych i odwrotnie. Niniejsza nota aplikacyjna ilustruje konfigurację przełączników MICROSENS jako serwerów terminali na udokumentowanych przykładach.

Wykorzystanie portów I/O ogólnego przeznaczenia za pomocą microScript

Zestaw funkcji przełączników przemysłowych MICROSENS G6 (PL+, PLM) obejmuje dwa porty I/O ogólnego przeznaczenia. Stany sygnałów na portach wejściowych mogą być wykorzystywane do wyzwalania predefiniowanych działań na portach wyjściowych. Język skryptowy MICROSENS microScript umożliwia użytkownikom rozszerzenie funkcjonalności ich przełączników MICROSENS za pomocą indywidualnych skryptów. Niniejsza nota aplikacyjna oferuje łatwe wprowadzenie do tworzenia i używania skryptów opartych na języku microScript. Cel ten może być osiągnięty poprzez objaśnienie kilku udokumentowanych przykładów skryptów dotyczących obsługi zmian stanu na portach I/O.

Zabezpieczanie urządzeń G6 i sieci - wskazówki dotyczące bezpieczeństwa

Przełączniki ethernetowe i moduły zarządzające generacji 6 (G6) i nowsze oferują ogromną liczbę funkcji i opcji. Dla zwykłego operatora może nie być oczywiste, które opcje powinny być używane w celu zabezpieczenia systemu i sieci przed exploitami i nadużyciami. W tym dokumencie opisano parametry związane z kwestiami bezpieczeństwa i przedstawiono wytyczne dotyczące ich efektywnego konfigurowania.

Nota aplikacyjna Frigidaire Fdb126rbs4

Bezpośredni link do pobrania Nota aplikacyjna Frigidaire Fdb126rbs4

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Nota aplikacyjna Frigidaire Fdb126rbs4

Czasy programowania EEPROM.