Działanie i instalacja Haier Ha800t

Haier Ha800t to urządzenie z zaawansowanymi funkcjami, które są łatwe do zainstalowania i użycia. Przed instalacją należy zapoznać się z instrukcją obsługi, aby upewnić się, że wszystkie komponenty są zainstalowane prawidłowo. Po zainstalowaniu, urządzenie będzie miało szeroki zakres funkcji, w tym automatyczną kontrolę nawilżenia, nawilżanie i oczyszczanie powietrza, kontrolę temperatury i wilgotności powietrza, a także wiele innych użytecznych funkcji. Przyjazna dla użytkownika obsługa i intuicyjny interfejs sprawiają, że Haier Ha800t jest łatwy w użyciu i dostarcza wszystkich funkcji, których można oczekiwać od tego urządzenia.

Ostatnia aktualizacja: Działanie i instalacja Haier Ha800t

Jeżeli planujesz inwestycję w pompy ciepła Haier, opinie specjalistów i faktycznych użytkowników, którzy mieli okazję sprawdzić ich działanie w praktyce, mogą okazać się wskazówką na wagę złota. Wiele osób stawiających na najwyższą jakość często unika urządzeń chińskiej produkcji. Jak się okazuje, w przypadku pomp ciepła azjatyckiej marki Haier to bardzo duży błąd! Poznaj nowoczesne, proekologiczne rozwiązania Haier i wybierz efektywną i ekonomiczną pompę ciepła, której jakość pracy jest porównywalna do konkurencyjnych produktów japońskich liderów w branży.

Haier – co to za firma?

Jeżeli interesują Cię opinie o firmie Haier i zastanawiasz się, co to za marka zapoznaj się z recenzjami użytkowników i instalatorów opisywanych pomp ciepła.

Chociaż Haier na europejskim rynku działa dopiero od ponad 10 lat (w Polsce pierwszy oddział Haier otwarto w 2012 roku), na rynku globalnym jest jednym z prawdziwych gigantów! Chińska marka od przeszło 40 lat specjalizuje się w produkcji nowoczesnych, ekonomicznych urządzeń AGD, a także rozwiązań technologicznych z branży HVAC. Aby lepiej zrozumieć potęgę marki Haier, warto dodać, że jej produkty stanowią ponad 12% udziałów na światowym rynku urządzeń AGD. W świetle tak dużej konkurencji jest fantastyczny wynik! Na prestiż marki wpływa również fakt, że naukowcy z Haier dysponują jednym z największych na świecie laboratoriów badawczo-rozwojowych. Budynek ma ponad 20 000 m2!

Klienci zainteresowani zakupem sprzętu o określonych parametrach coraz częściej spotykają się z ofertą tego producenta. W przypadku zakupu pomp ciepła to właśnie Haier często wyznacza trendy i jest jednym z pierwszych wyborów.

Cechy pomp ciepła Haier

Obecnie, z uwagi na przykładanie dużej uwagi do ekologii i oszczędności energii, coraz więcej osób zainteresowanych instalacją pompy ciepła decyduje się na produkty marki Haier. Dlaczego?

Pompy ciepła Haier to definicja proekologicznych rozwiązań. Warto pamiętać, że grupa Haier zaliczana jest do najważniejszych, globalnych dostawców nowoczesnych urządzeń z branży HVAC. Polityka marki Haier jest synergiczna z „zielonym” trendem. Firma stawia na popularyzowanie odnawialnych źródeł energii i stara się, aby urządzenia powstające w fabryce Haier były w zasięgu każdego, kto tylko chce wdrożyć proekologiczne rozwiązania technologiczne w swoim domu, biurze, lokalu usługowym, oraz każdym innym budynku.

Dobre opinie o pompach ciepła Haier wynikają również z wykorzystania w tych urządzeniach czynnika chłodzącego R32, przyjaznego dla środowiska i użytkowników. R32 to difluorometan, który coraz częściej zastępuje inwazyjny R410A.

Do kolejnych z ważnych czynników, które mogą świadczyć o popularności pomp ciepła Haier, zalicza się również bardzo korzystny stosunek ceny do faktycznej jakości. W zestawieniu z pompami o podobnych parametrach można zaobserwować, że wybór chińskiej marki jest związany ze sporą oszczędnością, bez uszczerbku na jakości.

Rodzaje pomp ciepła Haier

Pompy ciepła Haier monoblok zbierają bardzo dobre opinie zarówno wśród instalatorów, serwisantów, jak i samych użytkowników. Marka Haier oferuje pompy typu monoblok w dwóch liniach.

Pierwszą jest pompa ciepła Haier Super Aqua CO+CWU (R32), która świetnie sprawdza się zarówno do ogrzewania pomieszczeń (CO), jak i podgrzewania wody (CWU). Model ten zasilany jest energią słoneczną (alternatywne źródło energii), co realnie wpływa na zmniejszenie wysokości rachunków za energię elektryczną. W dobie aktualnych i zapowiadanych podwyżek cen prądu inwestycja w pompę ciepła Haier monoblok z tej linii może okazać się rozwiązaniem z atrakcyjną stopą zwrotu.

Pompa ciepła z linii Haier Super Aqua została zaprojektowana tak, aby można była ja zintegrować np. z ogrzewaniem podłogowym, klimakonwektorami, ale również z tradycyjnymi grzejnikami. To jednak nie koniec zalet związanych z wyborem pompy ciepła monoblok Haier. Opinie użytkowników odnoszą się również do jej cichej pracy. Według deklaracji producenta pracujące urządzenie generuje około 59 decybeli. Na korzyść tego rozwiązania przemawiają również wygodna i intuicyjna obsługa w formie bezprzewodowych, dotykowych sterowników, a wisienką na torcie może być wysoki współczynnik efektywności COP o wartości 5, 05!

Drugą z propozycji marki Haier jest pompa ciepła monoblok z linii Aqua CWU (R134A), która służy wyłącznie do podgrzewania wody. Tym, co zasługuje na szczególną uwagę, jest duża pojemność zbiornika. 240 litrów w zupełności pokrywa potrzeby przeciętnego domu jednorodzinnego, w którym mieszka kilku domowników. 4 tryby pracy, możliwość podłączenia pompy do kolektora słonecznego (lub bojlera) sprawia, że z łatwością dostosujesz pompę ciepła do aktualnych potrzeb i możliwości instalacyjnych.

Moc pomp ciepła marki Haier

Wiesz już nieco więcej na temat cech charakteryzujących pompy ciepła Haier, opinie w zakresie mocy dostępnych urządzeń, również przemawiają na korzyść wyboru chińskiej marki.

Jednym z ważniejszych elementów, na jaki warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego urządzenia, jest moc grzewcza. Wymienione pompy ciepła Haier dostępne są w kilku wariantach mocy: 5 kW, 8 kW, 11 kW, a także 16 kW. W przypadku wspomnianej pompy służącej do podgrzewania wody, moc grzałki elektrycznej zamontowanej w jej wnętrzu wynosi 1, 5 kW.

Jeżeli interesuje Cię pompa ciepła monoblok Haier – opinie na temat jej wydajności energetycznej i jednoczesnej efektywności pracy są bardzo dobre. To już kolejny z powodów, które mogą skłonić Cię do wyboru urządzeń chińskiej marki.

Zalety pomp ciepła Haier

Pompy ciepła Haier mają bardzo dobre opinie. Do najważniejszych można zaliczyć ich efektywność, trwałość i oszczędność energii elektrycznej, na którą coraz częściej zawraca się szczególną uwagę. Urządzenia marki Haier wyróżnia również:

 • długa, pięcioletnia gwarancja producenta,
 • wysoki współczynnik COP,
 • przystępna, bardzo konkurencyjna cena,
 • łatwy montaż, konserwacja i serwis,
 • duży wybór mocy grzewczej,
 • możliwość wyboru urządzenia z przyjaznym dla środowiska czynnikiem chłodniczym R32,
 • kompatybilność z innymi urządzeniami,
 • cicha praca,
 • możliwość pracy w niskich temperaturach (nawet do – 25℃),
 • intuicyjne sterowanie,
 • niska awaryjność.

A co można zaliczyć do wad pomp ciepła Haier? Przy ekstremalnie niskich temperaturach, na przykład na poziomie -35℃ pompa ciepła Haier może tracić na wydajności. Co więcej, początkowy koszt instalacji pompy ciepła może wydawać się duży (jednak zwraca się przy dłuższym użytkowaniu). Finalnie – instalacja pompy ciepła Haier (tak jak każdej innej) jest inwazyjna. Wymaga montażu przez doświadczonych instalatorów.

Podsumowanie

Wiesz już, czym wyróżnia się chińska firma Haier, specjalizująca się w produkcji sprzętu AGD i popularnych pomp ciepła. Opinie i o samej marce, i o oferowanych przez nią urządzeniach są bardzo dobre – wystarczy przejrzeć fora internetowe, na których specjaliści dzielą się doświadczeniami związanymi z montażem, serwisowaniem, a także codziennym działaniem pomp ciepła Haier.

Zainteresowały Cię pompy ciepła Haier? Zobacz, jakie propozycje oferuje nasza hurtownia fotowoltaiczna. Oferujemy nowoczesne urządzenia wielu renomowanych marek. Zachęcamy do sprawdzenia naszych propozycji:

 • pompy ciepła split,
 • pompy ciepła monoblok.
 • Jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu mało kto zastanawiał się, w jaki sposób nie tylko ekonomiczne, ale i ekologicznie podejść do tematu ogrzewania, jednak zmiany klimatyczne i stopniowe wyczerpywanie się nieodnawialnych źródeł energii powodują, że także branża HVAC (zajmująca się ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją) przechodzi zmiany. Obecnie do najpopularniejszych rozwiązań grzewczych zaliczyć można pompy ciepła. Wiele trudności jednak sprawić może wybór zarówno samego producenta jak i odpowiedniego modelu tego urządzenia. Przyjrzyjmy się zatem bliżej, czym charakteryzują się pompy ciepła Haier.

  Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

  Spis treści – Czego dowiesz się z artykułu?

  Pompy ciepła Haier – chińskie, proekologiczne rozwiązania

  Grupa Haier to jeden z przodujących, globalnych dostawców rozwiązań z zakresu HVAC, założony w 1984 roku w chińskim mieście Qingdao, położonym w południowej części półwyspu Szantung. Firma ta posiada niemal 40-letnie doświadczenie w branży, a zarazem dysponuje jednym z największych specjalistycznych laboratoriów badawczych na świecie – centrum badawczo-rozwojowe grupy Haier ma 20 tys. m² i to właśnie tam sprawdza się wszystkie urządzenia pod kątem ich sprawności bez względu na to, w jakim klimacie i środowisku przyjdzie im pracować.

  Co istotne, Haier prowadzi proekologiczną politykę, wykorzystując odnawialne źródła energii i nowoczesne rozwiązania technologiczne w służbie środowisku. Z tego powodu niemal wszystkie produkty tego producenta – zarówno klimatyzatory, jak i pompy ciepła – wykorzystują przyjazny dla naszej planety czynnik chłodniczy, jakim jest R32, czyli difluorometan.

  Dla kogo pompy ciepła Haier?

  Niewątpliwym atutem pompy ciepła Haier jest fakt, że może ona współpracować z bojlerem lub z kolektorem słonecznym, dzięki czemu możliwe jest czerpanie dodatkowych korzyści z OZE. W przypadku pompy ciepła Haier nie ma znaczenia, czy zamierzamy zainstalować ją w domu jednorodzinnym, który przechodzi właśnie modernizację, czy w nowym budynku. W obu tych przypadkach bowiem, urządzenie to, z równym powodzeniem będzie w stanie dostarczyć ciepło do wszystkich pomieszczeń. Konieczny będzie jedynie dobór pompy ciepła pod kątem jej mocy grzewczej w taki sposób, by zapewnić komfortowe warunki dla całej powierzchni użytkowej budynku. Pompy ciepła tego producenta skierowane są również do klientów biznesowych.

  Jakie rodzaje pomp ciepła posiada Haier?

  Wytwarzane przez firmę Haier powietrzne pompy ciepła typu monoblok dostępne są w dwóch modelach. Przyjrzyjmy się bliżej, czym charakteryzują się oba rozwiązania, by zrozumieć, dla kogo mogą być one doskonałym wyborem:

  • SUPER AQUA CO+CWU (R32) – w przypadku tego urządzenia mamy do czynienia z monoblokiem, który nie tylko posłuży do ogrzewania budynku, ale także zapewni przygotowanie ciepłej wody użytkowej (c. w. u. ). Co ważne, ta powietrzna pompa ciepła działa niezależnie od pory roku, czerpiąc energię słoneczną zgromadzoną w powietrzu atmosferycznym, która jest nie tylko dostępna w nieograniczonej ilości, ale także bezpłatna. Model ten umożliwia konfigurację z różnymi odbiornikami ciepła, w tym ogrzewaniem podłogowym, tradycyjnymi grzejnikami lub klimakonwektorami. Dlatego warto upewnić się, który rodzaj ogrzewania elektrycznego wybrać, by był dla nas najlepszy we współpracy z pompą ciepła. SUPER AQUA monoblok oferuje bardzo cichą pracę, na poziomie 59 decybeli, a także czytelne i intuicyjne sterowniki bezprzewodowe, które umożliwiają nie tylko wybór trybów pracy, ale także wyświetlanie historii błędów lub ustawienie harmonogramu pracy pompy ciepła. Współczynnik efektywności COP tego modelu wynosi 5, 05;
  • AQUA CWU (R134A) – w tym przypadku mamy do czynienia z urządzeniem, służącym wyłącznie do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (sprawdźcie: pompy ciepła do c. ). Pojemność zbiornika wynosi aż 240 litrów, dzięki czemu przygotowana wewnątrz woda z pewnością wystarczy dla rodziny wielodzietnej bez obaw o ciepłą wodę podczas kąpieli ostatnich domowników. Urządzenie wykonano z materiałów, gwarantujących odporność na korozję i długą żywotność, a użytkownik ma możliwość ustawienia aż 4 trybów pracy, w zależności od swoich preferencji. Co ważne, pompa ciepła AQUA CWU może współpracować z bojlerem lub kolektorem słonecznym.

  Moc i cechy pomp ciepła Haier

  Część użytkowników może zastanawiać się, czy pompy ciepła Haier opinie mają raczej pozytywne, czy negatywne. Okazuje się jednak, że mimo pewnemu przeświadczeniu o tym, że produkty z Chin mogą być wątpliwej jakości, pompy ciepła tego producenta posiadają wiele następujących atutów:

 • pompa ciepła Haier może zostać połączona z różnymi rodzajami ogrzewania, dzięki czemu nic nie stoi na przeszkodzie, by podłączyć do niej ogrzewanie podłogowe, klimakonwektory, czy też tradycyjne grzejniki;
 • w trosce o środowisko naturalne pompy ciepła Haier wyposażone są w większości modeli w ekologiczny czynnik R32, czyli difluorometan. Pozostałe modele zawierają czynnik chłodniczy R410A, który również jest przyjazny ekologicznie: bezfreonowy, niepalny i biodegradowalny;
 • pompy ciepła wyposażone są w inteligentny czujnik, który zapobiega przed zamarzaniem systemu w przypadku trudnych warunków atmosferycznych. Jeśli na zewnątrz temperatura spadnie poniżej 3°C, pompa uruchomi się w sposób automatyczny, by zapobiec uszkodzeniu systemu oraz zamarzaniu wody w układzie;
 • urządzenia tego producenta spełniają warunki rządowego programu Czyste Powietrze, dzięki czemu można ubiegać się o dofinansowanie do pompy ciepła Haier;
 • dzięki pokryciu sprężarek urządzenia specjalnym materiałem izolującym hałas oraz zastosowaniu cichego wentylatora DC, pompy ciepła Haier oferują bardzo cichą pracę, generując hałas na poziomie zaledwie 59 decybeli;
 • prosty montaż – pompa ciepła Haier składają się tylko z jednostki montowanej na zewnątrz i sterownika umieszczonego w dowolnym miejscu domu.
 • Duża część użytkowników, wybierając odpowiednią pompę ciepła, zwraca uwagę na moc grzewczą urządzenia. W przypadku pomp ciepła Haier SUPER AQUA CO+CWU (R32) dostępne są modele o mocy 5 kW, 8 kW, 11 kW oraz 16 kilowatów. Pompa ciepła AQUA CWU (R134A) charakteryzuje się natomiast pojemnością zbiornika 240 litrów, a moc jej grzałki elektrycznej to 1, 5 kW.

  Pompy ciepła Haier – cena

  Dla wielu klientów najważniejszy jest jeden aspekt, jeśli chodzi o pompy ciepła Haier – cena tych urządzeń. To właśnie ona w wielu przypadkach determinuje fakt, czy wybrany model mieści się w budżecie domowym lub firmowym. Jednym z głównych czynników mających wpływ na cenę pompy ciepła jest moc grzewcza danego modelu – im wyższa moc, tym wyższy koszt urządzenia. Nie bez znaczenia są także dodatkowe funkcje, zwłaszcza jeśli wyróżniają dany model na tle konkurencyjnych rozwiązań.

  Jeśli zatem zdecydujemy się na pompy ciepła Haier, ceny kształtują się następująco:

 • w przypadku urządzenia SUPER AQUA CO + CWU za model o mocy grzewczej 5 kW zapłacimy 11. 300 zł netto;
 • wersja o mocy 8 kW kosztuje 11. 800 zł netto;
 • wersja o mocy 11 kW to koszt rzędu 20. 900 zł netto;
 • za model o mocy 16 kilowatów przyjdzie nam natomiast zapłacić 22. 400 zł netto;
 • pompa ciepła AQUA CWU z kolei kosztuje 8. 400 zł netto i dostępna jest tylko w jednym wariancie.
 • Jakie jeszcze usługi związane z pompami ciepła znajdują się w ofercie firmy Haier?

  Firma Haier, za pomocą generalnego dystrybutora w Polsce – spółki Refsystem Sp. z o. o. – zapewnia zaplecze doradcze i serwisowe. Zarówno w przypadku problemów technicznych, jak i pytań dotyczących serwisowania pompy ciepła, możliwy jest kontakt telefoniczny z działem serwisu. Co więcej, uruchomiony został specjalny numer telefonu, pod którym otrzymamy wsparcie dotyczące wyłącznie pomp ciepła tego producenta. Ponadto w przypadku montażu przez Autoryzowany Serwis, pompa ciepła zostaje objęta okresem gwarancji wynoszącym aż 5 lat.

  Jakie są zalety pomp ciepła Haier?

  Zalety pomp ciepła Haier:

  to najbardziej efektywne i ekologiczne rozwiązanie do ogrzewania budynków i przygotowywania c.
  wysoki współczynnik COP
  konkurencyjna cena
  dostępność w trzech wydajnościach: 8 kW, 11 kW i 16 kW
  wyposażenie w czynnik chłodniczy R410A lub czynnik R32
  możliwość podłączenia do bojlera lub kolektora słonecznego
  wyposażenie w sprężarkę pokryte materiałem izolującym, co gwarantuje cichą pracę urządzenia
  temperatura pracy (grz. ) – 20℃ -35℃
  wygodne sterowanie
  niezawodna praca w każdych warunkach
  w przypadku pompy ciepła AQUA CWU zasobnik o pojemności aż 270 litrów
  bardzo cicha praca 59 dB(A)
  łatwa i szybki montaż pompy ciepła
  niewielkie rozmiary, dzięki czemu pompa ciepła nie potrzebuje dużo miejsca
  5-letnia gwarancja
  czerpanie bezpłatnej energii słoneczną z powietrza przez cały rok (niezależnie od warunków atmosferycznych i pory roku)

  Parametry i funkcjonalność

  Chińska Grupa Haier to jeden z wiodących dostawców rozwiązań z zakresu HVAC, który może pochwalić się nie tylko 30-letnim doświadczeniem, ale i jednym z największych specjalistycznych laboratoriów na świecie. W ofercie tego producenta znajduje się pompa ciepła AQUA CWU służąca do podgrzewania wody użytkowej o pojemności 240 litrów i wielofunkcyjne i energooszczędne powietrzne pompy ciepła typu monoblok. Tym co wyróżnia pompy ciepła Haier jest przede wszystkim nowoczesna technologia, wysoki współczynnik COP, łatwy montaż, ekologiczny czynnik R32, sprężarka DC Inverter, bardzo cicha praca oraz możliwość połączenia z wieloma rodzajami ogrzewania (w tym z ogrzewaniem podłogowym, tradycyjnymi grzejnikami lub klimakonwektorami).

  Informacje o autorze

  Katarzyna Fodrowska

  W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

  Candy Hoover Group S. r. l. z jednym udziałowcem, podlegająca zarządzaniu i koordynacji przez Candy S. p. A., z siedzibą pod adresem: Via Comolli, 16-20861 Brugherio (MB) – Włochy kapitał zakładowy: 30. 000. 000, 00 EUR, w pełni wpłacony, włoski numer podatkowy i numer rejestracyjny w Rejestrze Firm Monza i Brianza 04666310158, VAT: IT00786860965

  Działanie i instalacja Haier Ha800t

  Bezpośredni link do pobrania Działanie i instalacja Haier Ha800t

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Działanie i instalacja Haier Ha800t